РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000684757<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zharkikh Yu. S. 
Conception of the Kelvin method on the basis of a mechanic-electrical transformation = Концепція методу Кельвіна на основі механо-електричного перетворення / Yu. S. Zharkikh, S. V. Lysochenko // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 3. - С. 269-275. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Застосування методу Кельвіна грунтується на концепції перезарядки динамічного конденсатора під дією прикладеної контактної різниці потенціалів. Звернуто увагу на те, що контактна різниця потенціалів не є таким самим фізичним чинником, як і різниця потенціалів, що виникає під дією електрорушійної сили. Вона не може діяти як звичайна електрична напруга і, відповідно, викликати електричний струм перезарядки конденсатора. Реальною причиною появи вимірюваного сигналу є перетворення механічної енергії руху електрода в енергію електричного струму. Струм у динамічному конденсаторі виникає внаслідок періодичних змін умов екранування електростатичних зарядів, що розташовані над досліджуваною поверхнею. Проведені експериментальні дослідження вимірюваного сигналу за методом Кельвіна залежно від кількості заряду на поверхні зразка показали, що інтерпретація результатів вимірювань можлива без застосування поняття роботи виходу з твердого тіла. З цієї причини метод Кельвіна успішно використовується у дослідженнях матеріалів, до яких поняття роботи виходу не може бути застосовано взагалі: органічні та біологічні матеріали, а також електроліти. Запропонований механізм виникнення сигналу в методі Кельвіна слід враховувати у разі інтерпретації результатів досліджень як макроскопічних розподілів поверхневого заряду, так і в атомній силовій мікроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.4

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського