РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Липчук В. В. 
Концепція тойотизму: актуальність та особливості організації виробничого процесу / В. В. Липчук, Л. Й. Войнича // Економіка України. - 2018. - № 1. - С. 16-27. - укp.

Проведено дослідження еволюції розвитку організації виробництва як науки, починаючи з механізованого і завершуючи ощадливим виробництвом - від фордизму до тойотизму. Мета дослідження - ознайомлення з основними принципами організації виробництва, згідно з концепцією тойотизму, та надання рекомендацій, що можуть слугувати базою для формування сучасних виробничих систем в Україні. Доведено, що прагнення України інтегруватися в європейські та світові економічні структури вимагає опанування нових принципів організації виробництва та ведення бізнесу. З огляду на це, запропоновано дослідження концепції філософії бізнесу компанії "Тойота", відомої у світі як "тойотизм". На особливу увагу заслуговують інструменти і методи підвищення якості виробництва, такі як системи "Just in time" (забезпечення мінімізації запасів), "Kaizen" (підвищення ефективності використання творчого потенціалу), "Jidoka" (виключення дефекту виробів), "Heijunka" (синхронізація виробництва і управління). Важливою складовою концепції є виявлення та недопущення основних типів втрат (надвиробництва, очікування (втрати часу), зайвого транспортування та нереалізованого творчого потенціалу працівників). У цьому контексті інтерес становить досвід використання програми 5S, яка включає ряд заходів (кроків) щодо усунення втрат. Проаналізовано принципи компанії "Тойота", які покладено в основу формування Toyota Production System (TPS) - так званого "дому Тойота". Реалізація основних цілей TPS, зокрема високий моральних дух працівників і безпека праці, відмінна якість продукції за низьких витрат, гранично короткий строк виконання замовлень, є особливо актуальною для вітчизняних підприємств. Показано, що впровадження японської системи управління не гарантує досягнення бажаних цілей, хоча японські концепції та методи менеджменту використовуються у цілому світі. Вагомою перешкодою цьому може стати культурна відмінність, тому на перспективу доцільним є вивчення діяльності компаній, які впровадили японську систему управління і займають сильніші позиції на глобальних ринках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського