РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsupykov O. 
The effects of multipotent mesenchymal stromal cells on mouse brain slices at their co-culture in an in vitro model of periventricular leukomalacia = Вплив мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин на зрізи головного мозку з моделлю перивентрикулярної лейкомаляції in vitro при їх cпівкультивуванні / O. Tsupykov, I. Lushnikova, A. Ustymenko, V. Kyryk, Ye. Nikandrova, M. Patseva, K. Yatsenko, G. Butenko, G. Skibo // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 5. - С. 3-12. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Використано in vitro модель перивентрикулярної лейкомаляції (ПВЛ), в якій органотипові зрізи головного мозку миші піддавали киснево-глюкозній депривації (КГД) та дії ендотоксину ліпополісахариду (ЛПС). Такий підхід надав можливість змоделювати важливі патогенетичні фактори, відповідальні за ПВЛ, - гіпоксично-ішемічний компонент і запалення. Оцінено віддалені ефекти мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин (ММСК) на зрізи головного мозку при їх безконтактному співкультивуванні на in vitro моделі ПВЛ. Життєздатність клітин оцінювали вимірюванням вмісту цитоплазматичного ферменту лактатдегідрогенази (ЛДГ), що вивільняється в культуральне середовище. Гліальну реакцію в перивентрикулярних ділянках культивованих зрізів мозку аналізували імуногістохімічно з використанням специфічних антитіл до маркерів олігодендроцитів, астроцитів та мікроглії (Rip, GFAP і Iba-1 відповідно). Показано, що ПВЛ призводить до значного вивільнення цитозольного ферменту ЛДГ у культуральне середовище, що свідчить про істотне пошкодження клітин. Зниження Rip-імунореактивності відображає зменшення популяції олігоденроцитів, у той час як збільшення GFAP- і Iba-1-імунореактивності вказує на виражений астро- і мікрогліоз. Наявність ММСК у співкультурі зменшувало пошкоджувальні ефекти ПВЛ, підвищуючи життєздатність клітин, запобігаючи деградації олігодендроцитів і значному астро- та мікрогліозу в культивованих зрізах головного мозку. Одержані результати свідчать про те, що захисна здатність ММСК може виконуватися дистанційно швидше за все через секрецію біологічно активних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського