РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Minarchenko V. M. 
Effect of silver nanoparticles on the physical and chemical properties of plant oils and their antimicrobial activity = Вплив наночастинок срібла на фізико-хімічні властивості рослинних олій та їхню антимікробну активність / V. M. Minarchenko, R. V. Kutsyk, N. P. Kovalska, B. O. Movchan, O. V. Hornostai, O. M. Strumenska, L. M. Makhynia // Biotechnologia Acta. - 2017. - 10, № 6. - С. 35-44. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити вплив наночастинок срібла на фізико-хімічні властивості рослинних олій (РО) шипшини, льону, кедра, амаранту і кавуна та їх антимікробну активність. РО насичували наночастинками срібла за допомогою електронно-променевої технології осадження молекулярного потоку металу у вакуумі. Для характеристики згіркнення РО визначали кислотне, йодне, пероксидне, ефірне число та число омилення. Спостерігали різке зниження йодного і збільшення пероксидного числа в оліях, насичених наночастинками срібла, у порівнянні з чистими оліями, що свідчить про зменшення кількості ненасичених зв'язків у жирних кислотах та про утворення пероксидів. Усі чисті РО та окремий зразок наночастинок срібла пригнічували ріст лише колоній E. faecalis. РО, насичені наночастинками срібла, затримували ріст S. aureus, S. epidermidis, E. faecalis, E. coli, P. aeruginosa та C. аlbicans; найбільшу затримку росту колоній спричинювала лляна олія. Отже, властивості досліджуваних РО суттєво змінюються після насичення їх наночастинками срібла. Можна припустити, що метал виступав як каталізатор пероксидного окиснення ліпідів у досліджуваних зразках РО, продукти якого зумовили токсичний вплив на культури бактерій і грибів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.12-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського