РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клітинська О. В. 
Визначення рівня мікробного ценозу ротової рідини у дітей різних етнічних груп, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду / О. В. Клітинська, В. О. Бородач, Д. В. Цуканов, А. А. Васько, В. В. Шетеля // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 4/1. - С. 119-125. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - встановити рівень мікробного ценозу в дітей різних етнічних груп, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду, залежно від ступеня активності карієсу. Проведено дослідження стану біоценозу порожнини рота та імунологічного статусу у 146 дітей віком 3 - 8 років різних етнічних груп із різним ступенем активності карієсу, які постійно мешкають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду. При оцінці мікробного пейзажу порожнини рота в дітей змішаних етнічних груп виділено такі бактерії: Streptococcus sobrinus - у 100 %; Streptococcus mitis - у 88,3 %; Streptococcus salivarius - у 82,4 %; Escherichia coli - у 5,9 %; Proteus vulgaris - у 47,1 %; Citrobacter freundii - у 53,1 %; Pseudomonas aeruginosa - у 47,1 %; Lactobacillus salivarius - у 11,8 %; Staphylococcus aureus - у 76,5 %; Enterococcus faecalis - у 88,3 %; Enterococcus faecium - у 5,9 %; Bifidobacterium spp. - у 53,0 % випадків. У дітей ромської етнічної групи у 100 % висіяно Streptococcus mutans у кількості 1x10<^>4 КУО та Streptococcus mitis - 9x10<^>3 КУО; Streptococcus salivarius - 1x10<^>4 КУО; Bifidobacterium spp. - 2x10<^>7 КУО; Lactobacillus salivarius та Lactobacillus acidophilius відстуні, та серед представників умовно-патогенної флори Enterococcus faecalis - 1x10<^>5 КУО, що відповідає субкомпенсовій формі дисбіозу. Висновки: дослідження мікробіоти ротової порожнини, видова ідентифікація та кількісний її склад є маркером виникнення та прогресування таких захворювань органів порожнини рота, як карієс, запальні та запально-дистрофічні захворювання тканин пародонта та уражень слизової оболонки порожнини рота. У 100 % обстежених дітей віком 3 - 8 років, які постійно проживають у районі біогеохімічного дефіциту фтору та йоду, виділено Streptococcus sobrinus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.22-4 + Р733.661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського