РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682586<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник В. І. 
Поширення Cypripedium calceolus (Orchidaceae) в Україні / В. І. Мельник, О. І. Шиндер, Ю. Д. Несин // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 1. - С. 20-32. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

З'ясовано особливості географічного поширення раритетного євразійського бореального виду Cypripedium calceolus на території України. За результатами опрацювання численних літературних джерел, гербарних фондів 12 ботанічних установ і матеріалів власних польових досліджень за весь період флористичного вивчення території України було зафіксовано 225 локалітетів виду, у т. ч. 169 - у рівнинній частині країни, 43 - у Карпатах, 14 - Кримських горах. Більшість із них сконцентровано переважно у північних і західних регіонах України, головним чином на Поліській низовині, західній частині Волино-Подільської височини, Розточчі, Прикарпатті, а також у горах Криму. На основі узагальнених хорологічних відомостей створено детальну картосхему поширення C. calceolus в Україні за точковим методом. Південна межа основної частини ареалу виду в нашій країні проходить уздовж населених пунктів Герца - Хотин - Китайгород - Летичів - Бердичів - Козятин - Ржищів - Ніжин - Полтава - Зміїв. Вид найбільш рідкісний на Придніпровській височині та Придніпровській низовині. Єдина вказівка про зростання виду на території Донецького кряжу належить В. І. Талієву (1896), який виявлену ним рослину в неквітучому стані навів під назвою "Cypripedium sp." Пізніше це місцезнаходження так і не було ніким підтверджене. Розкрито динаміку нагромадження хорологічних відомостей про C. calceolus в Україні. До кінця XIX ст. загалом було виявлено 47 локалітетів виду, у XX ст. - 133 нових локалітети, а в новому столітті - 45. Щонайменше 29 місцезнаходжень виду на сьогоднішній день є зниклими. Найбільша кількість зниклих локалітетів відома з Житомирського й Київського Полісся та Придніпровської низовини. З огляду сучасного географічного поширення цього, хоча й рідкісного, але широкоареального виду, віднесення його до третинних реліктів у нашій країні є помилковим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151*85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського