РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Falalyeyeva T. M. 
Probiotic strains of Lactobacilli and Bifidobacteria alter pro- and anti-inflammatory cytokines production in rats with monosodium glutamate-induced obesity = Пробіотичні штами лактобацил та біфідобактерій змінюють продукцію про- та протизапальних цитокінів у щурів з ожирінням, індукованим глутаматом натрію / T. M. Falalyeyeva, I. V. Leschenko, T. V. Beregova, L. M. Lazarenko, O. M. Savchuk, L. М. Sichel, O. I. Tsyryuk, T. B. Vovk, M. Ya. Spivak // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 1. - С. 17-25. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Мета роботи - визначення впливу пробіотичних штамів Lactobacillus сasei ІМВ В-7280, Bifidobacterium animalis VKL, В. animalis VKB (окремо) та композиції В. animalis VKL - В. animalis VКВ - L. сasei ІМВ В-7280 на продукцію про- і протизапальних цитокінів у сироватці крові самців щурів лінії Вістар з ожирінням, індукованим глутаматом натрію (ГН). Встановлено, що неонатальне введення ГН щурам призводило до збільшення вмісту інтерлейкіну (ІЛ)-1beta і ІЛ-12Bр40, а також до зменшення ІЛ-4, ІЛ-10 і фактора росту пухлини (ФРП)-beta. Після ведення щурам з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VКВ - L. сasei ІМВ В-7280 вміст ІЛ-1beta не відрізнявся від такого у щурів з ожирінням, які не отримували пробіотичні бактерії, але не було статистично значущої різниці порівняно з інтактними тваринами. Вміст ІЛ - 12Bp40 зменшувався під впливом композиції В. animalis VKL - В. animalis VКВ - L. сasei ІМВ В-7280 (18,9 %; <$E Р~<<~ 0,05>) та B. animalis VKL (10,5 %; <$E Р~<<~ 0,05>) порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії, але залишався вищим, ніж в інтактних тварин. Після введення щурами з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VКВ - L. сasei ІМВ В-7280 та B. animalis VKL вміст ІЛ-4, ІЛ-10 та ФРН-beta підвищувався порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії. Вміст ІЛ-10 підвищувався також під впливом B. animalis VKB, а ІЛ-4 і під впливом L. casei IMВ B-7280. Отримані результати свідчать про те, що ці пробіотичні бактерії і пробіотична композиція здатні нормалізувати запалення у щурів з ожирінням, індукованим ГН, проте найсильнішу протизапальну дію мала пробіотична композиція. Здатність лактобацил і біфідобактерій впливати на продукцію про- і протизапальних цитокінів відкриває перспективи для створення нових методів лікування ожиріння і метаболічного синдрому на основі пробіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського