РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681798<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Годованець О. І. 
Дифузний нетоксичний зоб у дітей та його вплив на стоматологічну патологію / О. І. Годованець, Т. С. Кіцак, О. О. Вітковський // Галиц. лікар. вісн.. - 2018. - 25, № 1. - С. 19-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка тиреоїдного статусу дітей, хворих на Дифузний нетоксичний зоб (ДНЗ), та його вплив на стоматологічну патологію у віковому аспекті. Проведено клінічне спостереження за 226 дітьми віком 12 - 15 років. З метою аналізу тиреоїдного статусу дітей проводили визначення рівня загального (T4) і вільного тироксину (FT4), загального трийодтироніну (T3), тиреотропного гормону (ТТГ) у крові за методом імуноферментного аналізу; для інтегральної оцінки функціонального стану гіпофізарно-тиреоїдної системи проводили розрахунок тиреоїдних індексів: індексу периферичної інверсії (T3/T4), інтегрального тиреоїдного індексу (T3 + T4/ТТГ) та індексів ТТГ/T3, ТТГ/T4; стоматологічний статус дітей визначався з використанням загальноприйнятих індексів, рекомендованих ВООЗ. Висновки: у дітей на тлі еутиреоїдного збільшення щитоподібної залози спостерігаються зміни тиреоїдного статусу в межах референтних значень. За напрямком змін більшості показників дистиреоз характеризується зниженням функції щитоподібної залози, що може впливати на обмінні процеси в дитячому організмі, зокрема і зубощелепної системи. Підтвердженням цього є вірогідно гірші показники інтенсивності ураження твердих тканин зубів і тканин пародонта в дітей, хворих на ДНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 + Р733.661.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського