РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павловська М. О. 
Фактори ризику розвитку супутньої патології у пацієнток з клімактеричним синдромом на тлі гіпотиреозу / М. О. Павловська // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 1. - С. 95-102. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Під час ведення даної групи жінок важливим є дослідження змін клінічних проявів захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) із віком, оскільки жінки в клімактерії мають підвищений ризик як серцево-судинних захворювань, так і остеопорозу, когнітивних розладів, депресії та смертності, а нерозпізнаний і нелікований гіпотиреоз може загострювати ці ризики. Мета роботи - вивчити індивідуально-типологічні та соматичні особливості жінок із клімактеричним синдром, який розвинувся на тлі гіпотиреозу. Обстежено 95 жінок віком від 45 до 55 років. Середній вік обстежуваних становив 49,45 +- 1,8 року. Тривалість гіпотиреозу становила від 1 до 4 років, у середньому 2,3 +- 1,2 року. Обстеження включало проведення загальноклінічних і додаткових досліджень, електрокардіографію, ехокардіографію, ультразвукове дослідження геніталій, бактеріоскопічне і цитологічне дослідження мазків. Також ураховувалися дані представлених медичних документів: амбулаторних і стаціонарних карт, витяги з історії хвороби, висновків фахівців і результати спеціальних методів досліджень. У середньому на одну жінку з клімактеричним синдромом і гіпотиреозом доводиться 2 - 3 захворювання, що свідчить про низький індекс здоров'я у жінок із клімактеричними розладами на тлі гіпотиреозу. Серед пізніх ускладнень клімактеричного періоду проаналізовано серцево-судинні захворювання і ураження кісткової системи. Виявлено, що майже у всіх пацієнток діагностовано гіперліпідемію. Характерною особливістю жінок з гіпотиреозом було формування серцево-судинних захворювань вже у дебюті захворювання. У період менопаузи відбувається зниження вироблення естрогену, який відповідає за синтез кісткової тканини і запобігає її резорбції. Серед факторів ризику розвитку остеопорозу найчастіше спостерігалися захворювання шлунково-кишкового тракту і сечовивідної системи, чинники нездорового способу життя. Висновки: у періоді менопаузи на тлі гіпотиреозу відзначається підвищення частоти екстрагенітальної патології та гінекологічних захворювань, що безпосередньо пов'язано з гормональними порушеннями, що відбуваються в жінок у цей період. Проте жінки в клімактеричному віці звертаються до лікарів, як правило, уже при розгорнутій картині захворювань або навіть за наявності ускладнень, а поєднання кількох захворювань погіршують їх перебіг і прогноз, що потребує підвищеної уваги до надання медичної допомоги даному контингенту пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського