РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681043<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оніщенко А. І. 
Дослідження еритроцитів при хронічному гнійному риносинуситі у стадії загострення методом флуоресцентних зондів / А. І. Оніщенко, О. А. Наконечна, А. С. Ткаченко, Ю. М. Калашник, Є. М. Корнієнко, С. О. Стеценко, Є. О. Посохов, А. О. Дорошенко // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 1. - С. 79-85. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка стану ліпідного бішару мембран еритроцитів у разі загострення хронічного гнійного риносинуситу (ГРС). Флуоресцентні зонди O1O, O6O і PH7-орто-гідроксипохідні оксазолу, молекули яких нековалентно зв'язуються з мембранами клітин і реагують на зміни мікрооточення, використовували під час проведення експерименту. Проведено вимірювання флуоресценції зондів у суспензіях еритроцитів пацієнтів з ГРС у стадії загострення та здорових людей з викривленою носовою перегородкою, які сформували контрольну групу. Розвиток патологічного процесу, що досліджується, не супроводжується змінами в ділянці локалізації зондів O1O і O6O. Разом з тим, у разі загострення хронічного ГРС спостерігається зменшення кількості молекул найбільш гідрофобного зонда PH7, які зв'язалися з мембраною еритроцита за 1 год інкубації, що свідчить про зменшення швидкості зв'язування цього зонда з мембраною. Висновки: у пацієнтів із ГРС у стадії загострення не відбувається змін у ділянках гліцеринових залишків фосфоліпідів, карбонільних груп фосфоліпідів і жирнокислотних ланцюжків фосфоліпідів мембран еритроцитів. Результати, одержані в разі застосування найбільш гідрофобного зонда, надають змогу зробити припущення, що внаслідок розвитку запального процесу відбувається збільшення гідратації найбільш полярної ділянки мембрани еритроцита: ділянці полярних головок фосфоліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського