РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680516<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько Т. М. 
Характеристика гострого ішемічного інсульту залежно від структури тяжкості та тривалості артеріальної гіпертензії / Т. М. Черенько, Ю. Л. Гелетюк // Сімейна медицина. - 2018. - № 1. - С. 81-85. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Артеріальна гіпертензія (АГ) є одним із головних модифікованих незалежних факторів розвитку інсульту та одним з провідних чинників, який може визначати перебіг та наслідки інсульту. Оцінювання структури тяжкості та тривалості АГ у випадку гострого ішемічного інсульту (ГІІ) з різним неврологічним дефіцитом, патогенезом, локалізацією та величиною вогнища сприятиме адекватному прогнозу наслідків судинної катастрофи й удосконаленню профілактики. Мета дослідження - аналіз ІІ залежно від його клініко-інструментальних особливостей з огляду на структуру тяжкості і тривалості АГ. Проведено комплексне клініко-неврологічие обстеження 150 пацієнтів: 74 (49,3 %) жінок та 76 (50,7 %) чоловіків віком від 43 до 80 років (середній вік - 67,4 +- 0,7 року) з ГІІ та документально підтвердженою АГ в анамнезі. Тяжкість інсульту оцінювали за шкалою NIHSS. Діагноз АГ, її тяжкість, тривалість встановлено на підставі даних клінічного, інструментального обстеження та медичної документації. Тяжкість ІІ за шкалою NIHSS становила 9,5 +- 0,35 бала; у 57,4 % хворих визначали середній ступінь тяжкості неврологічних розладів. Тривалість АГ в обстежених пацієнтів в анамнезі становила у середньому 12,3 +- 0,64 року. Найчастіше фіксували АГ тривалістю понад 6 - 10 років (46 %). Тривалість АГ в анамнезі достовірно корелювала з тяжкістю неврологічного дефіциту на момент надходження до стаціонару. Аналіз розподілу пацієнтів за ступенем АГ свідчить, що майже у половини хворих виявлено II ступінь АГ - 72 (48,0 %), у близько третини 48 (32 %) пацієнтів III ступінь АГ, у 20 % спостерігали АГ легкого ступеня. Між тривалістю АГ та її ступенем існував помірний прямий зв'язок r = 0,592 (p = 0,001), так само, як між величиною бала за NIHSS та ступенем АГ r = 0,612 (p = 0,001). За тяжкого інсульту домінували пацієнти з АГ III ступеня - 26 (68,4 %); p << 0,05. АГ I ступеня асоціювалась переважно з розвитком легкого та середньо-тяжкого інсульту у більшості хворих - 28 (93,3 %). Заключення: питома вага АГ різного ступеня за тяжкістю і тривалістю неоднакова у випадку інсульту та залежить від тяжкості гострої судинної катастрофи. Питома вага різних ступенів тяжкості та тривалості АГ достовірно відрізнялася залежно від патогенетичного підтипу інсульту. Не виявлено достовірної різниці у структурі доінсультної тривалості АГ та її тяжкості у хворих з різними розмірами вогнищ інфаркту. Тяжкість і тривалість АГ в анамнезі значною мірою впливають на тяжкість ІІ на момент надходження до стаціонару, що вимагає поліпшення ранньої діагностики, профілактики тяжких форм АГ, а також зумовлює подальше вивчення впливу АГ на наслідки інсульту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського