РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисий І. С. 
Роль домашнього моніторування артеріального тиску в оцінюванні чутливості до антигіпертензивних препаратів / І. С. Лисий, В. В. Саморукова, В. О. Збітнєва, О. Б. Волошина, Т. О. Дичко, О. Р. Дукова // Сімейна медицина. - 2018. - № 1. - С. 33-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз інформативності домашнього моніторування артеріального тиску (АТ) у порівнянні з комплексним моніторуванням АТ (добовий, офісний і домашній) у визначенні чутливості до антигіпертензивних препаратів. Проведено відкрите проспективне порівняльне дослідження за участю 120 пацієнтів віком 45 - 74 років з ессенціальною артеріальною гіпертензією (АГ) II стадії 2-го ступеня. У більшості пацієнтів виявлено високий ризик серцево-судинних та цереброваскулярних ускладнень. Середня тривалість АГ становила 8,3 +- 2,4 року. Середній рівень систолічного АТ - 162,4 +- 5,5 мм рт.ст., діастолічного АТ - 103,3 +- 4,8 мм рт.ст. Усіх пацієнтів було обстежено згідно з Уніфікованим протоколом з визначенням ризиків серцево-судинних та цереброваскулярних ускладнень. Визначено інформативність домашнього моніторування АТ у порівнянні з комплексним моніторуванням АТ (добовий, офісний і домашній) у визначенні чутливості до антигіпертензивних препаратів. Заключення: проведений аналіз свідчить, що домашнє моніторування АТ за інформативністю не поступається комплексному моніторуванню АТ, проте завдає пацієнтові менше незручностей під час використання. У зв'язку з певними обмеженнями використання добового моніторування АТ або комплексного моніторування АТ, домашнє моніторування АТ можна рекомендувати як не менш інформативний метод у визначенні чутливості до антигіпертензивних препаратів у практиці сімейного лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського