РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivanushkina N. G. 
A computational model of electrophysiological properties of cardiomyocytes = Обчислювальна модель електрофізіологічних властивостей кардіоміоцитів / N. G. Ivanushkina, E. O. Ivan'ko, Yu. V. Prokopenko, A. Redaelli, V. I. Tymofieiev, R. Visone // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2018. - Вип. 72. - С. 69-77. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

У дослідженні метод електричних аналогій було використано для аналізу біоелектричних динамічних процесів у кардіоміоцитах. Цей метод надав змогу замінити вивчення явищ у неелектричних системах дослідженнями аналогічних явищ в електричних колах. Вивчення часових процесів у серцевих клітинах грунтувалось на дослідженні системи звичайних диференціальних рівнянь для електричної схеми, реакції якої є аналогічними процесам в клітинах серця. У дослідженні увагу приділено комп'ютерному моделюванню електричної активності серця на клітинному рівні. Вивчено електрофізіологічні властивості кардіоміоцитів: рефрактерний період, максимальна швидкість захоплення та електрична реституція. Обчислювальне моделювання потенціалу дії та струмів для іонів K<^>+, Na<^>+, Ca<^>2+ у кардіоміоцитах проведено за допомогою моделі паралельних провідностей. Ця модель грунтується на припущенні про наявність незалежних каналів для іонів K<^>+, Na<^>+, Ca<^>2+, а також їх витоку через мембрану серцевої клітини. Кожна гілка електричного кола моделі відображає внесок одного типу іонів у загальний мембранний струм. Досліджено криві електричної реституції для кардіоміоцитів шлуночків та передсердь. Запропонована модель надала змогу ідентифікувати на кривих реституції ділянки з максимальним нахилом, які мають вирішальне значення у розвитку серцевих аритмій. Одержано залежність середнього значення кальцієвого струму від частоти стимуляції для кардіоміоцитів передсердь і шлуночків. Аналіз кінетики іонів кальцію за різними протоколами зовнішніх впливів може бути корисним для прогнозування скорочувальної сили кардіоміоцитів. Результати розрахунків можна буде застосувати для інтерпретації експериментальних результатів, що одержано в дослідженнях кардіоміоцитів з використанням технології "лабораторія на чіпі", а також в розробці нових експериментів з кардіоміоцитами для скринінгу ліків, клітинної терапії та персоналізованих досліджень хвороб серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського