РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rassokhina Yu. V. 
The analysis of distributed two-layers components in three-layer planar structure = Аналіз розподілених двошарових компонентів у тришаровій планарній структурі / Yu. V. Rassokhina, V. G. Krizhanovski // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2018. - Вип. 72. - С. 5-12. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Удосконалено та побудовано алгоритми для аналізу двошарових розподілених неоднорідностей у вигляді індуктивного відрізка мікросмужкової лінії передачі та H-подібного щілинного резонатору із поперечним розташуванням гантелей у її заземлюючій площині за допомогою методу поперечного резонансу. Згідно з методом, елементи матриці розсіювання на симетричній неоднорідності розраховуються з рішень двох крайових задач для резонатора з граничними умовами у вигляді електричної і магнітної стінки на поздовжніх границях резонатора щодо його розміру або резонансної частоти. Даний метод враховує взаємодію компонентів, що складають неоднорідність, оскільки базується на розв'язанні крайових задач для мікросмужкового резонатору, що містить в собі розподілену двошаророву неоднорідність цілком. Алгебраізація крайових задач виконується за допомогою базисних функцій хвилевідного типу, за якими розкладається поле на апертурі щілинного резонатора складної форми, і векторних потенціалів (електричного і магнітного) для щільності струму в неоднорідній смужковій лінії. Для опису щільності струмів в смужковому резонаторі використовується тригонометричний базис, на основі якого будуються двовимірні власні функції векторних потенціалів для щільності струму. Результати числових розрахунків показали, що внесок електричного векторного потенціалу для щільності струму в значення резонансної частоти в числовому виразі складає близько 2 % щодо середньої частоти діапазону. Тому для оптимізації часу, що витрачається на розрахунок однієї частотної точки, для опису щільності струму в смужковій лінії достатньо використовувати тільки магнітний векторний потенціал. Крім того, для суттєвого скорочення часу, що витрачається на розрахунок елементів матриці розсіювання для однієї частотної точки, використовується апроксимація кривих спектра власних частот резонатора раціональної функції у вигляді зворотного полінома порядку m. За результатами аналізу розглянута неоднорідність є багатофункціональним приладом, що має характеристики розсіювання, що містять одночасно смуги пропускання та запирання сигналу. При цьому неоднорідність забезпечує широкосмугове (до 40 %) запирання із двочастотною характеристикою резонансного відбиття сигналу, а також формує або один широкосмуговий (до 10 %) смуго-пропускний фільтр, або два вузькосмугових (близько 3 %) смуго-пропускних фільтри.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського