РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pozharytska O. O. 
A diachronical outlook on the English gothic novel: morphological & lexical dimensions = Морфолого-лексичні особливості англійського готичного роману: діахронічний аналіз / O. O. Pozharytska, A. G. Yezhkova // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2017. - № 28. - С. 138-142. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження особливостей англійського готичного роману, зокрема історії та еволюційних змін в авторському наративі і художньому діалозі цього жанру в XVIII - XXI ст. Вивчено авторський монолог і художній діалог у процесі розвитку, починаючи з другої половини XVIII ст. до наших днів; еволюційні зміни морфологічної та синтаксичної організації авторського монологу та художнього діалогу в готичних романах. Встановлено відмінності в морфологічній і синтаксичній структурі англійського готичного роману в діахронії. Визначено, що домінуючі літературні традиції розглянутих епох не впливають на загальну структуру тексту готичного роману. Цей факт свідчить про те, що жанр готичного роману є консервативним і характерним незалежно від часу творення тексту. Щодо лексичної структури, варто відзначити, що на початку розвитку жанру в готичних романах було набагато більше високої лексики. Втім, архаїзми та історизми також можуть бути включені в сучасний текст для створення характерної атмосфери готики. Складносурядні, складнопідрядні та ускладнені прості речення наявні найчастіше в готичних романах як у XVIII, так і у XXI ст. Відбувається повільний процес спрощення структури, що є однією з особливостей жанру. Отже, готика покликана задовольняти високим естетичним критеріям. Діалектичну єдність форми та змісту відрізняє вишуканість і безпрецедентність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського