РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заруцький Я. Л. 
Оцінка результатів застосування сучасних методик хірургічного лікування компресійно-трофічних виразок у постраждалих з наслідками хребетно-спинномозкової травми / Я. Л. Заруцький, І. Б. Пліс // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 14-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність застосування сучасних методик доопераційної підготовки компресійно-трофічних виразок у постраждалих із наслідками хребетно-спинномозкової травми (ХСМТ). Проведено порівняльний аналіз лікування 178 постраждалих із наслідками ХСМТ, яка ускладнилася розвитком компресійно-трофічних виразок (КТВ) у реабілітаційний період травматичної хвороби. Постраждалих було розподілено на три групи залежно від методу доопераційної підготовки. В першій групі (n = 76) застосовували методики пелоїдотерапії та озонотерапії, в другій (n = 44) - ультразвукову кавітацію з наступним накладанням VAC-систем. У групі порівняння (n = 58) доопераційну підготовку проводили з використанням мазевих пов'язок, ранових покриттів і розчинів антисептиків. Закриття дефектів м'яких тканин КТВ виконували за методом автодермопластики, місцевої пластики або переміщеними клаптями. Виявлено закономірність виникнення КТВ залежно від рівня пошкодження. У постраждалих із шийним рівнем ураження КТВ локалізувалися найчастіше в крижовій ділянці (в 48,9 % випадків), у пацієнтів з грудним і поперековим рівнем ураження - в ділянці сідничних горбів (32,1 %). Використання озонотерапії, пелоїдотерапії, ультразвукової кавітації ран і VAC-терапії скоротило доопераційний період у середньому до (12,1 +- 1,1) доби у першій групі та до (10,4 +- 0,9) доби - в другій. У разі застосування традиційних методів готовності КТВ до пластики досягнуто на (15,9 +- 1,4) доби. Пластику розщепленим шкірним клаптем використано в 11 (6,2 %) постраждалих, місцевими тканинами - у 46 (25,9 %), перемішеними клаптями - у 121 (67,9 %). Ранній післяопераційний період ускладнився нагноєнням у 19,1 % випадків, розходженням країв післяопераційної рани - в 10,7 %, крайовим некрозом клаптя - в 10,1 %. В другій групі спостерігали найменшу частоту ранніх ускладнень за рахунок зменшення кількості розходжень країв рани (4,5 %) та нагноєнь (11,4 %). Висновки: застосування VAC-терапії та ультразвукової кавітації надає змогу в стислий термін досягти готовності тканин компресійно-трофічних виразок до шкірної пластики. Оптимальний метод закриття компресійно-трофічних виразок - пластика переміщеними шкірно-м'язовими клаптями з осьовим типом кровопостачання у поєднанні з анатомо-функціональною резекцією підлеглих кісток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського