РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679247<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глущенко В. А. 
Історія слов'янських "глухих" голосних у концепції П. О. Лавровського / В. А. Глущенко // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 21. - С. 9-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

П. О. Лавровський зробив вагомий внесок у дослідження історії слов'янських "глухих" (редукованих) голосних ъ, ь. Слідом за О. Х. Востоковим та І. І. Срезневським Лавровський розглядав ъ, ь як праслов'янську спадщину в слов'янських мовах. На думку П. О. Лавровського, термін Востокова напівголосні є не зовсім вдалим; щодо ъ, ь треба говорити про голосні звуки. Лавровський довів, що Г. П. Павський, говорячи про "придихи", фактично відстоює консонантну природу ъ і ь. Значну увагу вчений приділив походженню звуків ъ, ь: праслов'янський ъ походить від праіндоєвропейського u короткого, а праслов'янський ь - від i короткого. Отже, П. О. Лавровський подав найбільш повну для свого часу характеристику ъ, ь з погляду їх природи й походження. Подальшу історію ъ та ь Лавровський, так само як О. Х. Востоков і І. І. Срезневський, моделював як утрату слов'янських редукованих у слабкій позиції та їх перехід у голосні повного творення о та е в сильній позиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)5д Лавровський П.О. + Ш141-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського