РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bugai D. 
Groundwater monitoring and modelling of the "Vector" site for near-surface radioactive waste disposal in the Chornobyl exclusion zone = Моніторинг підземних вод і моделювання майданчика "Вектор" для приповерхневого захоронення радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні відчуження / D. Bugai, A. Skalskyy, K. Haneke, S. Thierfeldt, O. Nitzsche, A. Tretyak, Yu. Kubko // Ядер. фізика та енергетика. - 2017. - 18, № 4. - С. 382-389. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Наведено результати цільових досліджень із моніторингу підземних вод і моделювання, які виконано з метою кращого розуміння процесів фільтрації підземних вод від майданчика "Вектор" для приповерхневого захоронення та зберігання радіоактивних відходів у чорнобильській зоні відчуження в напрямку річкової мережі. Як дані спостережень по локальній мережі спостережних свердловин на майданчику "Вектор", що були виконані у 2015 - 2016 рр., так і моделювання за допомогою регіональної фільтраційної моделі чорнобильської зони відчуження вказують, що контуром розвантаження підземних вод, що фільтруються з майданчика "Вектор", є р. Сахан - притока р. Прип'ять. Відповідний час фільтрації підземних вод оцінюються в 210 - 340 років. Час міграції підземним шляхом <^>90Sr, <^>137Cs і трансуранових радіонуклідів (ізотопів плутонію, <^>241Am) оцінюється відповідно в тисячі, десятки тисяч, сотні тисяч, мільйон років. Зазначені результати та наведені дані дослідження літологічних властивостей геологічних відкладів із ненасиченої зони майданчика "Вектор" свідчать про добру захищеність поверхневих вод від джерел радіоактивності (радіоактивних відходів), що мають бути захоронені у приповерхневих сховищах на майданчику "Вектор".


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4КИЇ)с7 + Д464.3 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського