РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Malyarenko I. 
Model of forming public consciousness to the modern Olympic movement = Модель формування суспільної свідомості до сучасного олімпійського руху / I. Malyarenko, O. Kolcova, B. Kedrovskiy, K. Kostrikova // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 82-87. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Сучасний олімпізм є потужним громадським спортивним рухом, який має необмежені можливості для пропаганди ідей гуманізму, інтернаціоналізму та моральності. Особливу увагу у фізкультурній освіті населення, педагогічній технології навчання фізичної культури, а особливо підростаючого покоління потрібно приділити олімпійській освіті. Одним із ефективних підходів до формування суспільної свідомості молодого покоління є інтеграція олімпійської освіти в навчально-виховний процес через упровадження олімпійської ідеології. Ідеї олімпізму сприятимуть вихованню моральної, гармонійно розвиненої особистості, яка дотримується правил чесної гри. Розвиток і популяризація серед молоді сучасного олімпійського руху надає змогу зменшити кількість тих, хто вживає алкоголь, наркотики, тютюн, за допомогою збільшення бажаючих вести спортивний - здоровий спосіб життя. Таким чином ми наблизимося до виховання здорової молоді, а отже, і майбутнього нації. Саме з позиції гуманізму оцінюють соціальне значення спорту та олімпізму. Однак проблема використання складників олімпізму в системі формування суспільно свідомої молоді через систему міських позашкільних заходів недостатньо досліджена в педагогічній теорії. Порушена проблема має соціальну та педагогічну значущість, що зумовлює її актуальність. Мета дослідження - наукове обгрунтування концепції олімпійської освіти в загальноосвітніх навчальних закладах як ефективного засобу гуманізації особистості. Привчити дітей до ідеалів і цінностей олімпізму є можливим за допомогою методу цілеспрямованого формування знань про значення занять спортом, історію олімпійського руху. Для цього розроблено модель формування гармонійної особистості засобами сучасного олімпізму, яка сприятиме виконанню одного з провідних завдань суспільного розвитку. Після впровадження концепції олімпійської освіти встановлено, що міські позашкільні заходи мають великий виховний потенціал, який сприяє формуванню ціннісного ставлення до суспільства, фізичної культури та спорту, а також сприяють підвищенню рівня інформованості та якості знань про цінності та ідеали олімпізму, що позитивно впливає на формування гуманістичного потенціалу особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(0)90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського