РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678611<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Liakh-Porodko O. 
Phenomenon of the Ukrainian Sokil movement in emigration = Феномен українського сокільства в еміграції / O. Liakh-Porodko, B. Miroshnichenko // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 63-65. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Український сокільський рух в еміграції став одним із об'єднувальних факторів українського народу. Ідеологія, збереження традицій, мови, культури, високий рівень організаційно-просвітницької, фізкультурно-спортивної діяльності стали запорукою визнання українського сокільства за кордоном міжнародною спільнотою. Мета роботи - здійснити історико-теоретичний аналіз передумов зародження українського сокільства за кордоном і виявити особливості його діяльності. Методи дослідження - аналіз науково-методичної літератури, історико-логічний і хронологічний методи. Вагомий внесок у становлення сокільського руху в еміграції зробила українська діаспора. Насамперед значними центрами розвитку українського сокільства за кордоном були Чехословаччина, США, Канада, Аргентина, Бразилія, Німеччина, Франція, Швейцарія тощо. Діяльність сокільських товариств характеризувалася національно-патріотичним вихованням, збереженням традицій і культури українського народу, масовими руханковими, спортивними та просвітницькими заходами. Зроблено висновки, що діяльність українського сокільського руху за кордоном була яскравим виразником єднання українців в еміграції, їх гуртування навколо ідеї державотворення та виховання патріотично-свідомої нації у тісному взаємозв'язку з гімнастично-спортивним рухом і міжнародними геополітичними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.915(9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського