РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678605<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gatsoeva L. 
The evolution of attitude towards the people with psyco-physical disabilities = Еволюція ставлення суспільства до осіб з обмеженими психофізичними можливостями / L. Gatsoeva // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

За результатами досліджень останніх років, 18 % чоловіків і жінок із порушенням опорно-рухового апарату та 12 % сліпих уважають головними проблемами для інвалідів дефіцит соціальної участі, недоліки юридичного та технічного характеру, що посилюють соціальну нерівність. Проблема у відносинах суспільства й осіб з інвалідністю існувала завжди та залишається надзвичайно актуальною й сьогодні. Ретроспективний підхід до вивчення досвіду минулого надає підставу розглядати його відповідно до конкретних обставин історичного періоду. Мета дослідження - розкрити еволюційний шлях відносин суспільства та осіб з обмеженими психофізичними можливостями. Досліджено проблеми розвитку взаємин між суспільством та особами з обмеженими психофізичними можливостями в історичному та сучасному аспекті та можливість використання фізичного виховання в розв'язанні цих проблем методами аналізу й узагальнення науково-методичної літератури та практичного досвіду. Витоки негативного ставлення до інвалідності кореняться в самому суспільстві, а отже, "інвалідність" - це більш соціальне явище, ніж медична проблема особи. Історичний аналіз сприяє подоланню суб'єктивізму в управлінських діях, визначенню педагогічних умов реалізації на практиці теоретичних висновків. На сьогодні відокремилося декілька підходів до формування моделі відносин суспільства й інвалідів (культурологічний, медичний, соціальний). Важливу роль у боротьбі з наслідками хвороби та соціальною нерівністю для людей з особливими потребами відіграють мистецтво та спорт. Зроблено висновки, що принцип історизму надає змогу бачити актуальні питання в процесі їх зародження, накопичення, розвитку та зміни. Накопичення уявлень про формування фізичних якостей у дітей із психофізичними особливостями стало передумовою виокремлення спеціального фізичного виховання та навчання дітей із порушеннями психофізичного розвитку в спеціальну галузь педагогічних знань, а саме адаптивного фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.3 + С4 г(4УКР) + Ч430.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського