РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приступа Л. Н. 
Оптимізація лікування хворих на бронхіальну астму залежно від GLN27GLU поліморфізму гена beta2-адренорецептора / Л. Н. Приступа, А. М. Бондаркова, І. О. Макагонов // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 3. - С. 930-938. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Ефективність лікування БА залежить від чисельних факторів, серед яких важлива роль відводиться генетичним, зокрема Gln27Glu поліморфізму гена <$Ebeta sub 2>-адренорецепторів (ADRB2). Мета дослідження - оптимізувати лікування хворих на БА залежно від Gln27Glu поліморфізму гена ADRB2. Обстежено 195 хворих на БА. Залежно від дозування інгаляційних кортикостероїдів (ІКС) та <$Ebeta sub 2>-агоністів тривалої дії (БАТД) пацієнтів було розподілено на 2 групи: I - 164 пацієнти (низькі дози ІКС та БАТД) та II - 25 пацієнтів (середні дози ІКС та БАТД) із подальшим визначенням рівня контролю за опитувальником ACQ та показниками ОФВ1. За відсутності контролю підвищення дози ІКС та БАТД проводили згідно існуючих рекомендацій. Через 4 тиж хворих, у яких не було досягнено контролю БА, було розподілено на 2 групи: група A (35 хворих), яким додавали 24 мкг формотеролу, група B (36 хворих) - 18 мкг тіотропіуму броміду. Визначення Gln27Glu поліморфізму гена ADRB2 проводили за допомогою методу ПЛР. Статистичну обробку проводили за допомогою програми SPSS-21. Підвищення доз ІКС та БАТД сприяло зростанню рівня контролю у носіїв Gln27Gln- та Gln27Glu-генотипів I групи (p = 0,04 та p = 0,001), а у носіїв Glu27Glu-генотипу не спостерігалося позитивної динаміки (p = 0,2). У хворих II групи виявлено відсутність вірогідного зростання рівня контролю залежно від генотипів за Gln27Glu-поліморфізмом гена ADRB2. Після додавання формотеролу та тіотропіуму броміду встановлено вірогідне зростання рівня контролю у носіїв Gln27Gln-генотипу групи А (p = 0,048) та у носіїв Gln27Gln-, Gln27Glu- та Glu27Glu-генотипів групи Б (p = 0,033, p = 0,003 та p = 0,007). Висновки: доведено, що у носіїв Glu27Glu генотипу нижчий рівень контролю БА у порівнянні із носіями Gln27Gln та Gln27Glu генотипів. Призначення ІКС та БАТД у поєднанні із тіотропіумом бромідом у носіїв Glu27Glu генотипу є більш ефективним, ніж призначення формотеролу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського