РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Придюк М. П. 
Основні тренди еволюції плодових тіл агарикоміцетів та коприноїдизація як один із них / М. П. Придюк // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 2. - С. 131-147. - Бібліогр.: 146 назв. - укp.

Підсумовано сучасні наукові погляди на існуючі тенденції еволюції карпофорів агарикоїдних базидіоміцетів. У загальних рисах розглянуто такі загальновідомі еволюційні тренди агарикоїдних грибів, як гастероміцетизація та цифелізація. Увагу приділено нещодавно виділеному тренду еволюції агарикоїдних грибів - коприноїдизації. Остання є способом адаптації базидіальних макроміцетів до екстремальних умов, що незалежно розвинувся у кількох еволюційних лініях грибів порядку Agaricales (у Agaricaceae, Bobitiaceae та Psathyrellaceae) і полягає в здатності плодових тіл до надшвидкого онтогенезу. Це надає змогу їм колонізувати субстрати зі значними коливаннями вмісту вологи в них. Найбільш помітна загальна ознака коприноїдних карпофорів - їх швидкий автоліз після спороношення. Розглянуто основні морфологічні зміни, які роблять можливим такий спосіб адаптації, а також його вигоди та переваги. Продемонстровано, що цей спосіб еволюційної адаптації найбільш вигідний для копротрофних макроміцетів, але корисний і для грибів, які розвиваються на інших типах субстратів. Розглянуто наявні відомості про походження та час появи перших коприноїдних таксонів грибів. Вказано на їх гіпотетичний зв'язок з поширенням сухих відкритих трав'янистих ценозів у міоцені та пов'язаною з цим масовою іррадіацією видів великих травоїдних ссавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського