РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aubert D. 
A simple parsimony-based approach to assess ancestor-descendant relationships = Простий підхід до оцінки зв'язків предок - нащадок на основі парсимонії / D. Aubert // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 2. - С. 103-121. - Бібліогр.: 119 назв. - англ.

Однією з головних цілей систематики є реконструкція Дерева життя. Півстоліття тому проривом стала кладистика, яка виявилась важливим кроком на шляху до цієї метин, що надав змогу визначити зв'язки спорідненості між видами, абстрактний вид спорідненості. На жаль, фоософія кладизму не дозволила просунутися далі в пошуку більш реальних взаємозв'язків, таких як зв'язок предок - нащадок, який, відповідно до дарвінівської еволюційної концепції, ймовірно, є основним типом зв'язків на Дереві життя. Описано просту методику на основі парсимонії, яка може бути використана для перетворення класичної кладограми у справжнє філогенетичне дерево, тобто в каулограму. Ця методика полягає і видаленні якомога більшого числа неспостережених і неіменованих вузлів та в їх заміні реально визначеними та іменованими видами. Як в цій методиці, так і під час побудови класичної кладограми, для оцінки надійності ознаки використовується нова байєсівська нестохастична схема зважування. Для ілюстрації проведено оцінку взаємозв'язків між видами мохів роду Didymodon sensu lato (Pottiaceae) з обговоренням одержаної каулограми шляхом її співставлення з попередньою методологією відповідно до еволюційних публікацій. Зроблено висновок про недоцільність суворого додержання кладистичної епістемології та необхідність пошуку нових формальних методів для встановлення предкових видів, а також і предкових таксонів вищих рангів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*990.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського