РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000677727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирилова Л. Г. 
Порушення мітохондріального обміну у дітей з розладами аутистичного спектра: огляд літератури та власні дані / Л. Г. Кирилова, О. О. Мірошников, Л. І. Ткачук, О. О. Юзва, Л. Ю. Сілаєва, Л. П. Михайлець, Л. К. Ленчевська // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 8. - С. 111-119. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

У сучасному суспільстві відмічене стрімке зростання захворюваності на розлади аутистичного спектра (РАС). Остаточно етіологія та патогенез цих захворювань на сьогодні не з'ясовані. Розглянуто порушення функціонування мітохондрій як один з можливих патогенетичних факторів формування РАС. Мета роботи - визначити особливості біохімічних показників мітохондріальної дисфункції та її поширеність серед дітей з РАС. Обстежено 25 дітей із РАС і 15 здорових дітей групи контролю віком 1,5 - 5,5 року. (середній вік 3,5 р.). Хлопчиків було 18, дівчаток - 7. У дітей проводили визначення концентрації лактату і пірувату у сироватці крові. Виявлено підвищення концентрації лактату натще у 18 дітей із РАС. У дітей даної групи переважно відмічався помірний лактат-ацидоз, за якого концентрація лактату перевищувала референтні значення на 25 - 50%. Підвищення концентрації лактату у межах 25 % відмічалося у 2 дітей, а вище ніж на 50 % - у 7 дітей. Також виявлено зниження співвідношення лактат/піруват у 19 дітей із РАС. Висновки. У дітей з РАС виявлено високий рівень поширеності та виразності мітохондріальної дисфункції, яку можна вважати одним із патогенетичних факторів регресивних форм РАС. Раннє виявлення мітохондріальної дисфункції є критично важливим та вимагає негайного лікування. Запропоновано скринінгове визначення рівня лактату, пірувату та їх співвідношення натще в усіх дітей із РАС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського