РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000677382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Povoroznyuk V. V. 
Bone mineral density, T- and Z-scores in young men with juvenile idiopathic arthritis = Мінеральна щільність кісткової тканини, показники T та Z у молодих чоловіків з ювенільним ідіопатичним артритом / V. V. Povoroznyuk, M. B. Dzhus // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2017. - 7, № 4. - С. 146-151. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА) - це термін, що використовується для позначення групи гетерогенних педіатричних ревматичних захворювань. Багато з цих станів персистують і в більш зрілому віці. Наявність хронічного запального захворювання разом із лікуванням глюкокортикоїдами є фактором ризику остеопорозу в молодих чоловіків. Мета роботи - вивчення мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), показників T і Z у молодих чоловіків з ЮІА. Дослідження включало 50 пацієнтів віком 19 - 25 років, розподілених на 2 групи: I - 25 практично здорових молодих чоловіків; II - 25 молодих чоловіків із різних регіонів Україіни, у яких у дитинстві був діагностований ЮІА, незалежно від наявності або відсутності активного запалення під час спостереження. Двохенергетичну рентгенівську денситометрію (Prodigy, GE Lunar, Madison, США) було проведено в Інституті геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова, Українському науково-медичному центрі проблем остеопорозу разом з аналізом МЩКТ, показників T і Z у різних частинах скелета. Молоді пацієнти з ЮІА та здорові чоловіки не відрізнялися за віком, ростом, вагою й індексом маси тіла. У 4 пацієнтів з ЮІА (16 %) були переломи, тоді як у контрольній групі їх не відзначалося. Негативний вплив ЮІА на МЩКТ було виявлено в II групі на відміну від першої. МЩКТ поперекового відділу хребта в II групі була нижчою (p << 0,01), ніж у здорових суб'єктів, як і показник Z (p << 0,001) на рівні L1 - L4 поперекового відділу хребта. МЩКТ, індекси T і Z в ділянці шийки стегнової кістки були нижчими в II групі, ніж у першій (p << 0,001; p << 0,001; p << 0,01 відповідно). Значні відмінності між двома групами було виявлено щодо загальної МЩКТ (p << 0,001), показників T (p << 0,01) і Z (p << 0,05). У пацієнтів з ЮІА нижчими були МЩКТ (p << 0,01) й індекс T (p << 0,05) в ультрадистальній ділянці променевої кістки. Зниження МЩКТ до рівня остеопенії (показник Z << -2 SD) було виявлено у 20 % пацієнтів на рівні L1 - L4 поперекового відділу хребта, у 8 % - в ділянці шийки стегнової кістки, у 12 % - всього організму і у 8 % пацієнтів - в ультрадистальній ділянці променевої кістки. Висновки: у молодих чоловіків з ЮІА віком 19 - 25 років відзначається зниження загальної МЩКТ, показників T і Z, що вказує на негативний вплив захворювання на кісткову тканину у порівнянні зі здоровими чоловіками відповідного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р418.110.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського