РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676927<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пляцук Л. Д. 
Оцінка радіаційного впливу нафтовидобувного комплексу на об'єкти навколишнього середовища / Л. Д. Пляцук, О. А. Бурла, І. Ю. Аблєєва // Екол. безпека. - 2017. - № 2. - С. 101-107. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто актуальну науково-прикладну задачу оцінки рівня радіоактивного забруднення навколишнього середовища у зоні впливу об'єктів нафтовидобувного комплексу. Проаналізовано основні джерела та причини надходження радіоактивних ізотопів до відходів буріння свердловин. На основі літературних джерел визначено, що основними дозоутворюючими радіонуклідами при видобутку нафти є ізотопи радію та торію (<$E nothing sup 226,228,224 roman Ra>, <$E nothing sup 228 roman Th>), а при видобутку газу - ізотопи радону, свинцю і полонію (<$E nothing sup 222,220 roman Rn>, <$E nothing sup 210 roman Pb> і <$E nothing sup 210 roman Po>), забруднення бурового обладнання може сягати до 6000 мкР/год. Проведено комплекс експериментально-дослідницьких робіт, спрямованих на аналіз ступеню радіоактивності техногенних об'єктів (пластової води, осадів відстійників та резервуарів) та компонентів природного середовища (грунту, води в річці, питної води з колодязів) на території Бугруватівського нафтового родовища. Для вимірювань використано <$E gamma>-спектрометричну установку EVT, а вміст радіонуклідів <$E alpha>-випромінювачів визначався за допомогою окремих радіохімічних методик. Встановлено, що перевищення гранично допустимих доз спостерігається переважно для пластової води, що вимагає розробку заходів по попередженню небезпеки для здоров'я та життя персоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126,7 + Б1(4УКР)в2:Н

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського