РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тутченко М. І. 
Місце малоінвазивних технологій при хірургічному лікуванні перфоративної виразки дванадцятипалої кишки / М. І. Тутченко, Б. І. Слонецький, І. В. Вербицький // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 8. - С. 75-79. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність і доцільність застосування малоінвазивних технологій під час хірургічного лікування перфоративної виразки дванадцятипалої кишки (ПВДПК). Проаналізовано результати діагностики та лікування 124 пацієнтів із ПВДПК, яких було госпіталізовано в ургентному порядку, вони перебували на лікуванні у хірургічних клініках Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги в 2016 р. У хворих другої (36 пацієнтів) групи на відміну від першої (88 пацієнтів) групи було розширено показання до застосування малоінвазивних технологій. Клініко-діагностичний алгоритм включав лабораторні, інструментальні та біохімічні методи дослідження, а також статистичні методи дослідження. Результати аналізу діагностики та лікування пацієнтів із ПВДПК виявили суттєве превалювання хворих віком від 20 до 40 років чоловічої статі, і лише кожен дванадцятий пацієнт був похилого чи старечого віку. Переважна більшість хворих (64,18 %) госпіталізувалася протягом перших шести годин з моменту перфорації виразки, у більшості пацієнтів (76,24 %) перебіг перитоніту за Mannheim Peritonitis Index досягав 21 бала. Комплексне застосування інструментальних методів надало змогу встановити першопричину захворювання в 111 (89,52 %) випадках, а їх недооцінка чи тяжкість перебігу перитоніту стала підставою до інтраопераційного встановлення діагнозу в 11 (10,48 %) пацієнтів. Розширення показань до застосування малоінвазивних технологій у пацієнтів другої групи на відміну від першої групи надало змогу у половини хворих виконати лапароскопічну дуоденографію, у 5 (13,89 %) пацієнтів - лапароскопічну дуоденопластику та у 2 (5,56 %) хворих - лапароскопічно-асистовану дуоденопластику. Це супроводжувалось зменшенням регіонарних ускладнень на 3,66 %, системних ускладнень - на 4,67 %, летальності - на 1,14 %, також суттєво скорочувався термін післяопераційної реабілітації та соціальної адаптації. Висновки: проведення інструментальної верифікації перфоративної виразки дванадцятипалої кишки надало змогу у разі застосування лише первинної рентгеноскопії виявити перфорацію у 70 (58,06 %) хворих, але відсутність її рентгенологічних ознак за недотримання всього діагностичного комплексу у кожного десятого пацієнта призвела до інтраопераційного встановлення діагнозу. Застосування невідкладної лапароскопії у хворих другої групи з ПВДПК надало змогу у 22 (61,11 %) пацієнтів виконати лапароскопічну дуоденокорекцію, у 2 (5,56 %) хворих - лапароскопічно-асистовану дуоденокорекцію, але у кожного шостого (18,18 %) пацієнта були підстави до виконання хірургічного втручання через лапаротомний доступ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського