РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gebryn-Baydi L. 
Application of remote sensing methods to evaluation of soil fertility indicators of Zakarpattia lands = Застосування методів дистанційного зондування Землі для оцінювання показників родючості земель Закарпаття / L. Gebryn-Baydi // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2017. - Вип. 85. - С. 42-52. - Бібліогр.: 51 назв. - англ.

Мета роботи - застосування математичних моделей для визначення та оцінювання показників родючості грунтів на землях сільськогосподарського призначення Закарпаття на підставі опрацювання даних дистанційного зондування Землі та інформації наземних досліджень. Запропонована методика враховує фізичні закони, що описують зв'язок між кількістю вмісту гумусу у грунті та спектральною енергетичною яскравістю грунту, яка інтерпретується на мультиспектральних космічних знімках, містить 3 підходи дослідження. Перший підхід полягає у дослідженні та встановленні статистичних лінійних регресійних залежностей між фактичним показником вмісту гумусу в грунті, який отримано на підставі наземних досліджень, та спектральною енергетичною яскравістю грунту, яку отримано в результаті опрацювання мультиспектральних космічних знімків. Другий підхід полягає у розробленні нових моделей, що побудовані на лінійній залежності вмісту гумусу від яскравостей каналів і спектральних індексів видимого та інфрачервоного діапазону електромагнітного випромінювання. Третій підхід базується на застосуванні степеневих моделей, що найкраще описують таку залежність. З математичної точки зору, значущість всіх трьох етапів перевірялася на підставі визначення та значущості коефіцієнтів кореляції, довірчих інтервалів, середнього квадратичного відхилення обчисленого показника вмісту гумусу в грунті від фактичного та застосування критерію Фішера. У результаті встановлення та дослідження статистичних лінійних регресійних залежностей між спектральними яскравостями каналів і відповідними показниками вмісту гумусу в грунті досліджено, що найтісніша обернена лінійна залежність виявлена у червоному спектральному каналі видимого діапазону. Під час другого підходу дослідження встановлено, що найкраще застосовувати для визначення та оцінювання вмісту гумусу у грунті моделі, що використовують червоний та інфрачервоний спектральний канали та спектральний індекс на основі відношення ближнього інфрачервоного каналу до червоного. На підставі застосування даних дистанційного зондування Землі виявлено, що найкраще використовувати для визначення та оцінювання кількісних показників вмісту гумусу в грунті для різних ландшафтних зон Закарпаття моделі, що побудовані на застосуванні цих спектральної енергетичної яскравості у видимому та інфрачервоному діапазонах спектра, оскільки середнє квадратичне відхилення обчисленого показника вмісту гумусу від фактичного є в цих моделях мінімальним, а ймовірність є максимальною. Такий підхід надає змогу оперативно та достовірно отримувати інформацію про кількісні показники вмісту гумусу в грунті для прийняття раціональних управлінських рішень щодо застосування доцільних агротехнічних заходів для запобігання зниження родючості грунтів відповідно до ландшафтних зон Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 + Д23с141.271 + П032.6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського