РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676505<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bannikova M. A. 
Effect of ceftriaxone and Timentin antibiotics on morphogenetic processes in the in vitro culture of bread wheat Triticum aestivum L. = Вплив антибіотиків цефтріаксону і тиментину на морфогенетичні процеси в культурі in vitro м'якої пшениці Triticum aestivum L. / M. A. Bannikova, I. R. Gorbatyuk, I. S. Hnatiuk, L. V. Malysheva-Otto, V. P. Duplij // Biopolymers and Cell. - 2016. - 32, № 5. - С. 367-376. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити вплив антибіотиків тиментину та цефтріаксону на утворення морфогенного калюсу, регенерацію пагонів і ризогенез у двох сортів м'якої пшениці Triticum aestivum L., вивчити вплив цефтріаксону на динаміку росту рослин. У роботі використано культуру тканин рослин in vitro, дисперсійний та кореляційно-регресійний аналізи. Вивчено вплив антибіотиків бета-лактамів цефтриаксону і тиментину на морфогенетичні процеси (утворення морфогенного калюсу, регенерацію пагонів і ризогенез), що відбуваються в 18-добовому калюсі м'якої пшениці апікального походження. Використано 2 генотипи пшениці різного типу розвитку - озиму та озимо-яру. Висновки: тиментин і цефтріаксон стимулюють утворення морфогенного калюсу апікального походження м'якої пшениці, а цефтріаксон також прискорює появу меристематичних зон в калюсі. Характер впливу на частоту регенерації пагонів залежить від антибіотика (тиментин або цефтріаксон). Вплив цефтріаксону на регенерацію пагонів залежить від генотипу рослини та від концентрації антибіотика. Частота ризогенезу залежить в першу чергу від генотипу м'якої пшениці незалежно від використаного антибіотика. Наявність цефтріаксону в культуральному середовищі, на якому було одержано пагони, стимулює укорінення і ріст рослин-регенерантів, а також приріст їх біомаси.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського