РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675692<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Покотило В. Ю. 
Скануюча електронна мікроскопія серця білих щурів / В. Ю. Покотило, Л. Р. Матешук-Вацеба, І. І. Шніцар, С. В. Козлов, П. Б. Покотило // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 1. - С. 30-33. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За допомогою методики скануючої електронної мікроскопії встановлено морфологічні особливості внутрішньої поверхні камер серця білих щурів за умов фізіологічної норми. Як матеріал для скануючої мікроскопії використали стінки правого і лівого передсердь та шлуночків з боку камер серця. Приготування препаратів здійснювали за загальновідомою методикою. Препарати вивчали і фотографували під мікроскопом FEI XL-30 SEM. Дослідження зразків проводилося у лабораторії Д. Врани, Інститут Люненфельда - Танненбаума та центрі Advanced Bioimaging Centre Маунт Сінай Госпіталі, Торонто. Встановлено, що внутрішня поверхня камер серця щура відрізняється за своїми морфологічними характеристиками залежно від їх приналежності до передсердь або шлуночків. Під час дослідження внутрішньої поверхні передсердь відмічено, що на поверхні ендотеліальних клітин наявні численні ниткоподібні утворення, так звані мікроворсинки. Також у просвіт камери серця виступають ламелоподібні утворення. Тому внутрішня поверхня передсердь має більш виражену рельєфність. У порожнинах правого та лівого шлуночків серця внутрішній рельєф сформований за рахунок численних м'язових трабекул і сухожилкових струн. Їх поверхня має вигляд "гофри" за рахунок складок, гребенеподібних випинів, сферичних утворень та заглибин. Одержані дані можуть слугувати морфологічним підгрунтям для проведення експериментальних досліджень з метою розробки методів профілактики та лікування уражень серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського