РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675190<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нагірняк О. Ю. 
Вплив низькомолекулярних фрагментів колагену, одержаних з луски риб Антарктичного регіону, на розвиток ожиріння / О. Ю. Нагірняк, Н. Г. Ракша, О. М. Савчук, Л. І. Остапченко // Укр. антаркт. журн.. - 2016. - № 15. - С. 161-169. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В результаті проведених досліджень було оптимізовано метод екстракції колагену з луски риб Антарктичного регіону. Це надало змогу скоротити час його одержання до трьох днів, що не вплинуло на кінцевий вихід продукту. Результати диск електрофорезу в поліакриламідному гелі за присутності додецнлсульфату натрію свідчать про чистоту екстрагованого колагену та його належність до колагенів першого типу. В ході подальших досліджень було підібрано умови для ферментативного гідролізу колагену й одержано фракцію низькомолекулярних фрагментів з молекулярною масою від 2 до 26 кДа. Досліджено вплив даних фрагментів на розвиток ожиріння на моделі висококалорійної дієти у щурів. Відповідно до одержаних результатів, фрагменти колагену, одержані з луски риб Антарктичного регіону, за їх перорального введення зумовлювали менш виражене збільшення маси тіла експериментальних тварин у порівнянні з щурами, що перебували на висококалорійній дієті. Так, приріст маси тіла щурів на 10-й тиждень експерименту становив 132 % від початкового показника, що є на 22 % більшим за значення контролю та на 28 % меншим, ніж аналогічний показник для тварин, що споживали висококалорійну їжу. Група щурів, яка одержувала розчин фрагментів колагену, одержаних з луски риб Антарктичного регіону, з'їдала за добу менше корму як у порівнянні з групою тварин, що перебували на висококалорійній дієті, так і у порівнянні з контрольними щурами, що опосередковано свідчить про здатність фрагментів колагену впливати на відчуття насичення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського