РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юркова О. І. 
Багатокомпонентні AlSiNiCoFeCr і AlSiNiCoFeCrTi високоентропійні покриття на сталі / О. І. Юркова, В. В. Чернявський, О. М. Матвєєв, С. Ю. Гандзюк // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2017. - № 2. - С. 81-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Одним із ефективних методів підвищення фізико-механічних та експлуатаційних властивостей традиційних конструкційних матеріалів є нанесення захисних зміцнювальних покриттів із нових перспективних матеріалів, до яких належать високоентропійні сплави (ВЕС). Проста кристалічна структура ВЕСів зумовлює комбінацію унікальних властивостей, таких як висока міцність, термостабільність, високий опір зношуванню та корозії як за кімнатної, так і за високої температури. З урахуванням обмеженого характеру відомостей щодо багатокомпонентних високоентропійних (ВЕ) покриттів виникає необхідність у вивченні особливостей їх формування. Мета дослідження - вивчення особливостей формування структури, хімічного і фазового складу, мікротвердості покриттів, отриманих електронно- променевим наплавленням на сталеву підкладку 6- і 7-компонентних порошкових еквіатомних сумішей системи Al-Si-Ni-Со-Fe-Cr-Ti. Багатокомпонентні ВЕ-покриття отримано методом електронно-променевого наплавлення. Єх фазовий та хімічний склад, структуру та мікротвердість досліджено методами рентгеноструктурного і мікрорентгеноспектрального аналізу, скануючої електронної мікроскопії та мікромеханічних випробувань. Дослідження виявили дендритний характер кристалізації та зміну морфології мікроструктури за товщиною ВЕ-покриттів від підкладки до поверхні. Рентгеноструктурним аналізом встановлено, що AlSiNiСоFeCr і AlSiNiСоFeCrTi ВЕ-покриття складаються з трьох твердих розчинів заміщення з об'ємноцентрованою кубічною (ОЦК) кристалічною структурою, які різняться періодом решітки та концентрацією компонентів. Мікротвердість AlSiNiСоFeCr і AlSiNiСоFeCrTi ВЕ покриттів досягає 9,2 +- 0,2 і 11,25 +- 0,3 ГПа відповідно, що значно вище, ніж у більшості ВЕ-покриттів, отриманих методами лазерного плакування. Висновки: на прикладі багатокомпонентних порошкових сумішей системи Al-Si-Ni-Со-Fe-Cr-Ti показано можливість формування методом електронно-променевого наплавлення ВЕ-покриттів, які мають дендритний характер кристалізації, складаються з твердих розчинів заміщення з ОЦК-структурою та містять всі вихідні компоненти. Завдяки сильному спотворенню кристалічної решітки твердих розчинів при взаємному розчиненні різнорідних атомів AlSiNiCoFeCr і AlSiNiCoFeCrТі ВЕ-покриття мають високу мікротвердість, яка не притаманна жодному з вихідних компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського