РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черемісіна В. Ф. 
Особливості функціонування тромбоцитарної ланки гемостазу при експериментальному моделюванні пародонтиту / В. Ф. Черемісіна, А. І. Березнякова // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 4. - С. 160-164. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - виявити особливості функціонування судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу за експериментального пародонтиту. Експериментальні маніпуляції проведено на білих нелінійних щурах-самцях масою 260,0 +- 30,0 г, у яких було викликано експериментальний пародонтит. Визначення сумарного, вільного та зв'язаного оксипроліну в сечі проводили за методикою П. Н. Шараєва. Аналіз агрегаційної кривої включав визначення таких показників: ступеня агрегації і максимального % світлопропускання плазми; часу досягнення максимальної швидкості агрегації і часу досягнення максимального % світлопропускання; швидкості агрегації, яку розраховували через 30 с після початку агрегації тромбоцитів. Вивчення функціональної активності тромбоцитів у щурів з експериментальним пародонтитом виявило ознаки початку змін функцій тромбоцитарної ланки гемостазу. У разі пародонтиту в сполучній тканині пародонта і тромбоцитарній ланці гемостазу виявлено порушення метаболізму сполучної тканини, показником якого є рівень оксипроліну в сечі тварин. Висновки: за експериментального пародонтиту виявлено чіткі зміни функціональної активності тромбоцитів. Паралельно зі зниженням функціональної активності тромбоцитів у разі пародонтиту знижується рівень у сечі всіх трьох фракцій оксипроліну. Одержані результати свідчать про спільність процесів, що відбуваються у крові та сполучній тканині та пов'язані із порушеннями метаболізму в ній, зниження синтезу та розпаду колагену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського