РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дац-Опока М. І. 
Психоемоційні аспекти гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей / М. І. Дац-Опока, О. З. Гнатейко, Т. Ю. Цьолко // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 4. - С. 54-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити особливості психоемоційного стану, зокрема визначити ступінь тривожності у дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Обстежено 55 дітей шкільного віку з ГЕРХ ГЕРХ, що проходили лікування у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит". Критерії включення: вік від 7 до 14 років, ендоскопічно верифікований ГЕРХ, інформована згода на участь у дослідженні. Критерії виключення: наявність психічних захворювань у дитини чи близькоспоріднених родичів, відмова від участі в дослідженні на будь-якому етапі. Усім дітям проводили загальноклінічне обстеження, фіброезофагогастродуоденоскопію за допомогою відеогастроскопа "Fujinon" WG 88 FР (ендоскопічні дані оцінювали згідно з класифікацією G. Tytgat у модифікації В. Ф. Привороцького). Для з'ясування рівня тривожності використали дитячу шкалу проявів тривожності (Children's Manifest Anxiety Scale - CMAS). Групу контролю створили 40 практично здорових дітей даного віку. Статистичні дані оцінювали за допомогою t-критерію Стьюдента. Виявлено, що в більш ніж половини дітей із ГЕРХ відзначалось підвищення рівня тривожності. Високий рівень тривожності достовірно частіше траплявся серед дівчаток із ГЕРХ (67 %) у порівнянні з хлопчиками з ГЕРХ (p << 0,05). Висновок: серед дітей, котрі хворіють на ГЕРХ, достовірно частіше траплявся дуже високий рівень тривожності (20 %), ніж серед практично здорових дітей (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського