РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kononenko N. M. 
The effect of the new combined cream on the protein synthetic activity of cells on the model of the thermal skin damage in rats = Вплив нового комбінованого крему на білково-синтетичну активність клітин на моделі термічних пошкоджень шкіри у щурів / N. M. Kononenko, A. M. Sheikhali, M. O. Ostapets, V. S. Loboda // Вісн. фармації. - 2017. - № 4. - С. 62-66. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження механізмів репаративної дії нового комбінованого крему на моделі термічної опікової травми у щурів. На моделі термічного опіку у щурів досліджено репаративні властивості нового комбінованого крему, умовно названого "Дермаліпоїн", до складу якого увійшли: alpha-ліпоєва кислота, сечовина, оливкова олія, олія чайного дерева, ПЕГ-400. Для визначення рівня білково-синтетичної активності клітин (епітеліоцитів багатошарового плоского епітелію в зоні епідермізації і клітин фібробластичного ряду в краях загоєння термічного пошкодження) проводили оцінку вмісту рибонуклеопротеїдів у цитоплазмі і дезоксирибонуклеопротеїдів у ядрах клітин за допомогою методу цитофотометрії. На моделі термічного опіку у щурів крем Дермаліпоїн у порівнянні з препаратами порівняння - маззю метилурациловою та гелем Тітріол виявив більш активний вплив на репаративні процеси, про що свідчило вірогідне збільшення білково-синтетичної функції епітеліоцитів багатошарового плоского епітелію в зоні епідермізації і клітин фібробластичного ряду в краях загоєння. Репаративну активність крему, насамперед, забезпечила наявність тіолових (сульфгідрильних) груп у молекулі ліпоєвої кислоти, що надає їй властивості антиоксиданта. Антиоксидантний ефект ліпоєвої кислоти сприяє більш ефективній репарації молекул ДНК після пошкодження в результаті "окисного стресу". Висновки: крем Дермаліпоїн чинить виразну репаративну дію за рахунок збільшення білково-синтетичної активності та прискорення репарації молекул ДНК епітеліоцитів після пошкодження, що проявляється прискоренням процесу загоєння опіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського