РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673832<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко В. О. 
Мультимасштабне моделювання самоорганізації нерівноважних точкових дефектів в опромінюваному alpha-цирконії / В. О. Харченко, І. О. Лисенко, О. М. Щокотова, А. І. Баштова, Д. О. Харченко, Ю. М. Овчаренко, С. В. Кохан, X. Wu, B. Wen, L. Wu, W. Zhang // Успехи физики металлов. - 2017. - 18, № 4. - С. 295-400. - Бібліогр.: 102 назв. - укp.

Детально досліджено чистий цирконій з нерівноважними точковими дефектами, які продукуються опроміненням, в межах схеми мультимасштабного моделювання з використанням квантово-механічних методів, молекулярної динаміки та методів Монте-Карло, заснованих на Ланжевеновій динаміці. В межах розрахунків з перших принципів досліджено структурні, електронні та енергетичні властивості чистого цирконію з ізольованими вакансіями та їх кластерами. Обговорено зміну параметрів гратниці у чистому цирконії з різною концентрацією ізольованих вакансій і різними конфігураціями бі- та тривакансій. Встановлено енергію формування ізольованої вакансії у чистому цирконії. Проаналізовано стабільність невеликих кластерів вакансій, що містять бівакансії, які характеризуються різними віддалями між двома вакансіями, та тривакансії різної конфігурації. Одержано розподіл електронної густини, енергетичний спектр і поверхню Фермі для чистого цирконію з ізольованою вакансією. Встановлено залежність енергії Фермі кристалу цирконію, елементарна комірка якого містить кластер вакансій, від кількости вакансій у кластері. В межах використання методів моделювання молекулярної динаміки вивчено процеси утворення, розвитку та відпалу каскадів пошкоджень за різних значеннях енергії первинно вибитого атома, напрямках його руху та температури в кристалах чистого цирконію. Детально досліджено статистичні та геометричні властивості каскадів. Показано можливість каналювання у разі розвитку каскадів, що призводить до утворення краудіонів. Встановлено зміну статистичних властивостей кристалу цирконію під час створення каскаду. Проаналізовано зміну енергії формування точкових дефектів і вакансійних комплексів у разі зміни температури зразка. Вивчено просторову самоорганізацію ансамблю точкових дефектів у <$Ealpha>-цирконії, опроміненому швидкими нейтронами за допомогою теорії реакційних швидкостей. Тут враховано еластичні властивості середовища за наявности дефектів і динаміку густини стоків. Розглянуто динаміку системи з однорідним розподілом точкових дефектів і просторово розподілену систему за різних режимів опромінення (шляхом зміни температури опромінення та швидкости дефектоутворення). Встановлено умови реорганізації нерівноважних вакансій, що продукуються внаслідок опромінення, у кластери. Досліджено розподіл пружніх полів у разі самоорганізації вакансійного ансамблю у чистому цирконії за умови зсувної і циклічної деформації та вивчено вплив опромінення на напружено-деформований стан цирконію.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.170.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського