РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Палеха Ю. М. 
Географічні особливості планування розвитку міста Київ на сучасному етапі / Ю. М. Палеха // Укр. геогр. журн.. - 2017. - № 4. - С. 39-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Викладено основні аспекти архітектурно-планувального розвитку Києва протягом XX ст. Розглянуто особливості Генеральних планів Києва різного періоду: 1938, 1949, 1967, 1985, 2002 та 2015 рр. Основне зростання чисельності населення Києва відбулося у період між 1959 та 1979 рр., коли в місті було розміщено велику кількість промислових підприємств переважно оборонного профілю. Досліджено позитивні й негативні риси останнього Генерального плану 2015 р. Встановлено головні географічні особливості розвитку Києва на сучасному етапі: розвиток міста як європейського центру, використання для міської забудови внутрішніх територіальних ресурсів, взаємозв'язок розвитку Києва та його приміської зони. Розвиток Києва розглянуто у тісному зв'язку з розвитком Київської агломерації. Здійснено порівняльний аналіз Київської, Берлінської та Паризької міських агломерацій. У структурі агломерацій автором виділено територію міста-центру та території приміської зони. Співвідношення чисельності населення міста-центру та приміської зони для Київської агломерації складає 3:1, Берлінської - 8:1, а Паризької - 1:4. Саме Паризька модель мала б бути покладена в основу подальшого розвитку Київської агломерації. Це передбачає, зокрема, стабілізацію чисельності населення самого Києва і збільшення населення приміської зони. Крім того, необхідно підвищити системоформуючу роль міст, які знаходяться у безпосередній близькості від Київської агломерації, на відстані 130 - 200 км від столиці, - Чернігова, Житомира, Білої Церкви, Вінниці та Черкас.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-02(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського