РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673440<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вінніков В. А. 
Радіологічні наслідки можливих сценаріїв контакту з радіаційним чинником у військовій практиці в Україні / В. А. Вінніков, Г. В. Кулініч, І. Ю. Чернявський // Укр. радіол. журн.. - 2017. - 25, № 3. - С. 219-228. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - класифікувати основні радіологічні наслідки радіаційного опромінення, що призводять до втрат дієздатності особового складу підрозділів Збройних сил України за різних сценаріїв контакту з радіаційним чинником, очікуваних у сучасній військовій практиці. Проведено інформаційний пошук у нормативних документах із військової системи радіаційної безпеки та настановах із воєнної радіології. Змодельовано ймовірні сценарії радіаційного опромінення військових підрозділів за умов воєнного часу згідно з сучасною парадигмою використання ядерної зброї. Здійснено аналіз і синтез актуальної інформації щодо ранніх радіобіологічних ефектів радіаційного впливу на людину за тих умов, що відповідають військовим сценаріям опромінення. Вперше запропоновано логічну та зручну класифікацію можливих сценаріїв опромінення у військовій практиці, що поєднує причинну ситуацію, тип бойового завдання і ранні клінічні ефекти, які спричиняють зниження дієздатності особового складу. Наведено 5 причинних ситуацій, кожна з яких містить від одного до трьох варіантів контакту із радіаційним чинником, для кожного з яких, своєю чергою, наведено специфічну опромінення. Під час оцінки втрат дієздатності підрозділів основним критерієм має бути частота і ступінь тяжкості загальної первинної реакції на радіаційний вплив. Визначено порядок зростання небезпеки наслідків опромінення: від радіофобії до токсемічної і церебральної форми гострої променевої хвороби (ГПХ), синдрому ранньої тимчасової непрацездатності та комбінованих радіаційно-травматичних і радіаційно-термічних уражень. Зроблено висновки, що клінічні наслідки радіаційного впливу, що виступають детермінантами втрат дієздатності військових підрозділів, істотно варіюють залежно від сценарію контакту з променевим чинником. Недоврахування радіологічних ефектів поза межами ГПХ може призвести до помилок під час оцінки втрат за умов воєнного часу. Подальша оптимізація системи військової радіаційної безпеки вимагає встановлення чітких кількісних коефіцієнтів зв'язку між різними клінічними симптомами та втратами дієздатності в опромінених підрозділах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського