РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демуз І. О. 
Державний видавничий сектор України: проблеми та перспективи розвитку / І. О. Демуз // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2017. - Вип. 35/1. - С. 32-41. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження діяльності вітчизняних видавництв державної форми власності (ДФВ); з'ясування сучасного стану державних видавництв і видавничих організацій в Україні; визначення проблем функціонування та перспектив розвитку галузі. У ході дослідження використано методи узагальнення, порівняння, аналізу та синтезу, описовий, статистичний. Проаналізовано становище видавництв і видавничих організацій ДФА в Україні. Вказано на видавництва, що знаходяться у підпорядкуванні Державного комітету телебачення і радіомовлення України та інших державних установ. Охарактеризовано труднощі, з якими стикаються зазначені видавництва: відсутність гарантованих замовлень на випуск соціально важливих видань, необхідність проведення тендерних процедур, зокрема на придбання паперу та поліграфічні послуги, складнощі в оподаткуванні видавничої діяльності. Виділено проблеми функціонування державних видавництв: незадовільний фінансово-економічний стан, заборгованість з виплати заробітної плати, труднощі з орендою та придбанням приміщень, недотримання повною мірою норм Закону України "Про обов'язковий примірник документів", направленого на формування статистичного обліку видань країни. Проаналізовано статистику випуску книжкової продукції державними видавництвами протягом останніх років; узагальнено динаміку видань за назвами та тиражами. Констатовано, що вітчизняні видавництва ДФВ дають непогані показники видавничої продукції за назвами, що складає в середньому четверту частину всіх видань України (за тиражами державні видавництва значно поступаються організаціям інших форм власності). Акцентовано увагу на оптимізації діяльності державних видавництв України та можливих перспективах їх розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.050 + Ч617.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського