РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672541<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Томашевський Я. І. 
Йододефіцитний гіпотироз у жителів Прикарпаття: результати першого етапу диспансерного обстеження із застосуванням піруватдегідрогеназного та alpha-кетонуричного тестів / Я. І. Томашевський, Р. Д. Макар, О. В. Сафонова, Н. Я. Томашевська, О. З. Паранька // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 1/2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Згідно з результатами дослідження ВООЗ, близько 30,0 % населення Землі мають ризик виникнення йододефіцитних захворювань (ЙДЗ), близько 20 млн людей розумово відсталі внаслідок дефіциту в оріанізмі йоду. Дослідження Наукового центру радіаційної медицини НАМН України (2010) показали, що вся територія України - переважно зона поміркованого йодного дефіциту й охоплює 2 млн. населення. Мета роботи - з'ясувати частоту йододефіцитного прихованого та маніфестного гіпотирозу в Прикарпатті на основі результатів першого етапу диспансерного обстеження із застосуванням експресних методів піруватдегідрогеназного (ПДІ) та alpha-кетонуричного тестів; дати пропозиції з метою його профілактики. Обстежено 292 особи (55,6 % чоловічої та 44,4 % жіночої статі віком від 6 до 80 років). Використано уніфіковані тести ПДІ-активності крові та сумарного вмісту alpha-кетокислот у сечі, які дають змогу диференціювати йододефіцитний прихований і маніфестний гіпотироз, вітамінонезалежну інсулінорезистентність і В1-гіповітаміноз за показниками зниженої функціональної активності ПДІ комплексу та надмірної секреції з сечею alpha-кетокислот. З'ясовано, що частота йододефіцитного гіпотирозу становить 15,41 %, із яких у 10,96 % - прихований, у 4,45 % - маніфестний, що потребує коригування за допомогою йодовмісних медикаментів. Висновки: з метою профілактики йододефіцитних захворювань, починаючи з дитячого віку, запропоновано широке використання "Йодоментолу-25" та "Саліхрому-50".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-52 + Р733.415.120.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського