РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мишаківський О. А. 
Роль реконструктивної хірургії мітрального клапана в лікуванні первинної мітральної недостатності / О. А. Мишаківський, В. Г. Аверчук, І. І. Кобза // Серце і судини. - 2017. - № 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити особливості та результати хірургічного лікування пацієнтів з первинною мітральною недостатністю (МН) за допомогою методу пластики мітрального клапана (ПлМК) у порівнянні з протезуванням мітрального клапана (ПМК). Проаналізовано результати лікування 72 хворих із первинною МН, котрим виконали протезування або пластичну корекцію мітрального клапана у кардіохірургічному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні в період із жовтня 2013 р. до лютого 2016 р. Серед хворих із ПлМК переважали чоловіки - 12 (66,67 %), а в групі з ПМК домінували жінки - 29 (53,7 %). До операції в усіх пацієнтів з ПлМК і ПМК діагностували МН середньої тяжкості. Після ПлМК у 16 (88,89 %) пацієнтів МН не було, у 2 (11,11 %) хворих виявлено легку МН. У групі хворих з ПМК у 100 % випадків МН після операції не було. За допомогою домінантного методу корекції МН було ПМК - 54 (75 %) пацієнти. Найчастіший етіологічний чинник МН у проведеному дослідженні - дегенеративні зміни клапана (41 (56,9 %) хворий), а найпоширеніша безпосередня причина недостатності - відрив хорд (43 (59,7 %) випадки). Найчастіше у пацієнтів з МН у групі з ПлМК відзначали ураження задньої стулки МК - 11 (61,1 %), а в групі з ПМК - одночасно передньої та задньої (20 (37,04 %) пацієнтів). У разі ПлМК найчастіше, поряд із опорним кільцем, застосовували клиноподібну резекцію стулки - у 7 хворих. Ранніх післяопераційних ускладнень суттєво більше в групі з ПМК - у 5 хворих у порівнянні з ПлМК - 1 хворий. Летальність вища в групі з ПМК - 3 хворих, на відміну від групи з ПлМК, де летальних випадків не було. Висновки: основною безпосередньою причиною МН є відрив хорд стулок МК (59,7 %), а етіологічним чинником - дегенеративні зміни (56,9 %), як і в більшості розвинених країн, а не ревматичні, як у країнах, що розвиваються. Основним методом хірургічної корекції МН в даному центрі залишається ПМК (54 пацієнти, 75 %), хоча світові тенденції демонструють більшу прихильність до ПлМК. Кількість ускладнень і летальність у дослідженні нижчі в групі пацієнтів, котрим проведено ПлМК (летальність відсутня у порівнянні з трьома летальними випадками в групі пацієнтів із ПМК). Це збігається з результатами інших досліджень і настановами, котрі рекомендують ПлМК як метод вибору для корекції МН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж124454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського