РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669521<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабкіна Т. М. 
Радіологічний моніторинг хворих після радіохірургічного лікування метастатичних уражень печінки / Т. М. Бабкіна, О. В. Дзигар, Т. І. Чеботарьова // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2017. - № 3. - С. 12-22. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

В даний час в Україні та в усьому світі реєструється значний приріст новоутворень печінки різного генезу, що потребує своєчасної діагностики та лікування. Проте, у 70 - 90 % метастазів в печінці - неоперабельні, що викликає необхідність в ефективному та відносно безпечному варіанті лікування для такої когорти пацієнтів. Альтернативним методом лікування для неоперабельних пацієнтів може бути стереотаксична радіохірургія. Мета роботи - оцінити результати радіохірургічного лікування пацієнтів із метастатичним ураженням печінки (МУП) за допомогою методів МСКТ та МРТ. З застосуванням методів МСКТ та МРТ обстежено 72 пацієнта із вторинними пухлинними утвореннями печінки, що пройшлі курс радіохірургічного лікування. Оцінка локального лікування проводилась за принципами морфометрії системи RECIS 1.1. Проаналізовано 72 пацієнта, з них - 35 (48,6 %) чоловіків та 37 (51,4 %) жінок. Відсоткове співвідношення первинної локалізації неопластичного процесу у пацієнтів із МУП склали: колоректальний рак (44,7 %), пухлини матки/придатків (10,4 %), молочна залоза (9 %), підшлункова залоза (6 %), легені (3 %). В паренхімі печінки визначено та проліковано 197 метастатичних вогнищ. Призначена сумарна доза складала - 45 - 60 Гр за 3 фракції (разова від 15 - 20 Гр). Контроль якості лікування проводили в межах перших 3 міс., 6 міс., 9 міс., 12 міс. На зображення в межах перших 3 міс, після опромінення в 94,4 % (186 із 197 вогнищ) вогнища не змінювались або зменшувались в межах 10 %. Через 6 міс, у 54,8 % (108 із 197 вогнищ) відмічалась динаміка до зменшення розмірів утворень в межах 30 - 40 %. На 9-й місяць контрольних обстежень визначалась повна відповідь в 23,8 %, часткова відповідь в 41,1 %, стабілізація локального процесу - в 31,4 %, та в 3,5 % визначалось продовження локального захворювання. На дифузно-зважених зображеннях визначалась тенденція до полегшення показників ADC, середнє значення на постопераційному етапі склало <$E1,5~symbol С~0,4~times~10 sup -3> с/мм<^>2. Спостереження, що розцінені як продовження локального захворювання за системою RECIST, у певних випадках зумовлено псевдо-прогресією, в таких випадках ADC, як кількісний показник, надає змогу точніше диференціювати продовження або процеси регресу локального вогнища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського