РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барановська Л. М. 
Результати використання різних режимів конформної променевої терапії при лікуванні хворих на рак шийки матки / Л. М. Барановська, В. С. Іванкова, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, Г. Л. Гореліна // Укр. радіол. журн.. - 2017. - 25, № 2. - С. 105-110. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методик цитотоксичного лікування з використанням різних режимів конформної променевої терапії (КПТ) і високоенергетичної (high dose rate - HDR) брахітерапії (БТ) є одним із перспективних напрямків оптимізації та підвищення ефективності консервативної терапії хворих на місцево-поширені форми раку шийки матки (МП РШМ). У відділенні радіаційної онкології Національного інституту раку проведено обстеження та курс поєднаної променевої терапії (ППТ) 89 хворим на РШМ IIB - IIIB стадій, віком від 29 до 70 років. Хворі були розподілені на 2 основні групи (56 осіб), залежно від розроблених режимів КПТ і контрольну групу - 33 хворі (класичний, стандартний режим КПТ). Хворим 2-ї основної групи на етапі дистанційної ПТ проводили КПТ на апараті лінійний прискорювач електронів у режимі прискореного мультифракціонування дози опромінення на ділянку малого таза (пухлина та шляхи лімфовідтоку) разовою осередковою дозою (РОД) 1,3 Гр x 2 рази на добу з інтервалом 4 - 6 год до сумарної осередкової дози (СОД) 39 Гр на пухлину і до СОД 45 Гр на лімфатичні вузли малого таза. Хворим 1-ї основної групи та пацієнткам контрольної групи проводили КПТ у режимі класичного фракціонування: на ділянку малого таза РОД 1,8 Гр до СОД 45 Гр. Хворі 1-ї основної групи отримували КПТ на тлі хіміорадіомодифікаторів (тегафур, цисплатин). На II етапі курсу ППТ усім хворим проводили HDR БТ джерелами <^>60Co на установці у режимі РОД 5 Гр на т. А до СОД 35-40 Гр. Безпосередні результати ППТ хворих на МП РШМ свідчать про збільшення позитивного відгуку пухлини на опромінення у разі використання КПТ у режимі прискореного мультифракціонування (хворі 2-ї групи). Так, позитивну відповідь пухлинного вогнища (сума повної та часткової регресії) відзначено у 75 % пацієнток 1-ї основної групи, у 78,6 % хворих 2-ї основної групи та у 54,6 % - контрольної групи. Статистично вірогідних загальних токсичних і ранніх променевих реакцій вище II ступеня з боку критичних органів у хворих основної і контрольної груп не відзначено. Зроблено висновки, що використання прискореного режиму мультифракціонування у разі КПТ хворих на МП РШМ надає можливість прискорити підведення канцероцидних доз опромінення на пухлину, а перерва між фракціями ПТ створює умови для запуску додаткових процесів репарації та елімінації сублетальних ушкоджень у нормальних тканинах, що сприяє зменшенню променевих реакцій, скороченню терміну лікування та покращанню якості життя хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського