РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666261<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Танько О. П. 
Осінній ноктюрн / О. П. Танько, М. В. Самойлова, С. В. Коровай, О. Л. Черняк, І. С. Остапова // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 5. - С. 93-98. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Атрофічний вульвовагініт є одним із найчастіших патологічних станів постменопаузального періоду. Через 7 - 10 років після припинення менструацій атрофічні зміни слизової оболонки піхви спостерігаються майже у половини жінок, а надалі їх частота сягає 70 - 75 %. При атрофічних вульвовагінітах відбувається активація процесів апоптозу імунокомпетентних клітин, що створює умови для розвитку вторинного імунодефіциту. Провідною причиною атрофічного вульвовагініту є вікове зниження рівня естрогенів, що виникає внаслідок згасання функції яєчників. Крім того, у розвитку патологічного процесу велике значення має колонізаційна резистентність слизової піхви. З метою визначення клінічної ефективності препарату депантол при атрофічних вагінітах проведено порівняльний аналіз результатів терапії депантолом, препаратами ревітакса та метилурацил у супозиторіях. Депантол - комбінований репаративний, протизапальний та протимікробний препарат, що містить хлоргексидину біглюконат та декспантенол. У дослідження увійшло 79 жінок менопаузального віку з діагнозом атрофічний вагініт. 27 з них проходили лікування депантолом, 27 - препаратом ревітакса, 25 -метилурацилом. На початку терапії, після її закінчення та через 2, 4 і 6 місяців після лікування оцінювали індекс стану піхви (еластичність, об'єм рідини у піхві, рівень pH, цілісність вагінального епітелію та його зволоження). З метою оцінки регенеративних та імуностимулюючих властивостей запропонованих лікарських засобів проведено визначення ступеня й характеру апоптичних процесів в імунокомпетентних клітинах периферичної крові в пацієнток із атрофічним вагінітом. Використання депантолу сприяло відновленню індексу стану піхви та нормалізації її мікробного пейзажу, а також створювало умови для усунення імунодефіцитних станів. Прийом препаратів ревітакса і метилурацил при деякому покращенні сумарного індексу стану піхви не зумовлював достовірно значущого зменшення апоптичних процесів при вагінальній атрофії. На думку авторів, результати виконаного дослідження є дуже важливими для жінок менопаузального віку з атрофічними вагінітами та пацієнток із посткастраційним синдромом, які з приводу різноманітних причин мають протипоказання чи не бажають використовувати терапію естрогенами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р715.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського