РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колоденко О. В. 
До питання оцінки ризиків прогресування ішемічної хвороби серця у хворих із супутньою патологією після хірургічної реваскуляризації міокарда на етапі відновлювального лікування / О. В. Колоденко // Укр. терапевт. журн.. - 2017. - № 3. - С. 45-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - розробити оцінку ризику прогресування ішемічної хвороби серця (ІХС) у хворих із супутньою патологією після хірургічної реваскуляризації міокарда (ХРМ) на етапі відновлювального лікування (ВЛ). У лікувально-оздоровчому комплексі "Біла акація" (Одеса) було обстежено 170 хворих на ІХС та супутньою патологією через 2 - 3 міс після хірургічної реваскуляризації міокарда, яких було направлено на ВЛ. Пацієнтів основної групи (n = 135) було розподілено на 3 підгрупи залежно від супутньої патології: перша підгрупа - 45 хворих із супутньою артеріальною гіпертензією (АГ); друга підгрупа - 50 хворих із супутнім цукровим діабетом (ЦД), третя підгрупа - 40 хворих із супутнім гонартрозом. Контрольну групу склали 35 пацієнтів з ІХС, які не мали супутньої патології. Для комплексної оцінки стану хворих до та після відновлювального лікування використовували метаболічні (лептин, індекс HOMA, індекс атерогенності) та клініко-функціональні (індекс маси тіла, фізична працездатність та фракція викиду лівого шлуночка, рівень тривоги та депресії) показники до та після лікування, і розраховували інтегральний показник (І). Курс ВЛ включав: медикаментозну терапію, режим рухової активності щадно-тренуючий, клімато-, дієто-, фізіо-(магнітолазеротерапія) та бальнеотерапію ("сухі" вуглекислі ванни), ЛФК. Курс лікування становив 21 день. У 55,2 % хворих на ІХС після ХРМ, направлених на ВЛ, була надмірна маса тіла, у 65,3 % - дисліпідемія, підвищення рівня лептину в усіх пацієнтів з ІХС та супутньою патологією після хірургічної РМ, особливо у хворих із супутнім цукровим діабетом, майже в 2,5 разу. Під час визначення інтегрального показника до ВЛ було виявлено достовірне підвищення цього показника в групі хворих із супутнім ЦД у 2,4 разу у порівнянні з пацієнтами без супутньої патології, та на 15,7 % і 41,1 % у порівнянні з хворими із супутньою АГ та ОА. Після проведеного ВЛ відбулося достовірне зниження цього показника в усіх групах. Висновки: інтегральна оцінка ризику прогресування ІХС у хворих із супутньою патологією після ХРМ є необхідною. ВЛ у цих хворих сприяє зниженню ризику прогресування ІХС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського