РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нестер А. А. 
Наслідки забруднення грунтів шламами цехів друкованих плат та гальваніки / А. А. Нестер // Екол. безпека. - 2017. - № 1. - С. 54-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено стан територій підприємства, яке виробляє друковані плати і володіє гальванічними цехами для забезпечення виробництва. Стисло викладено основні аспекти негативного впливу відходів виробництва плат і гальваніки на навколишнє середовище. Як приклад розглянуто стан з утворенням шламів при роботі ліній травлення друкованих плат при нормальній роботі на повну потужність. Так при продуктивності лінії травлення 12 м<^>2 /год кількість шламів при місячній роботі в одну зміну складе приблизно 2200 кг. Це приводить до накопичення на територіях підприємств значних кількостей небезпечних відходів, які практично шкодять грунтам, навколишньому середовищу. Щоб уникнути накопичення шламів на території підприємств пропонується використовувати технологію регенерації відпрацьованих розчинів травлення, при якій виділений метал використовується як вторинна сировина для виробництва міді, а регенерований розчин повторно використовується для травлення друкованих плат. Проведено розрахунки та виконано прогноз забруднення грунтів шламами друкованих плат і гальваніки названих виробництв, що дозволяє намічати шляхи для підвищення екологічної безпеки територій підприємств виробництва плат і гальваніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського