РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плаксивий О. Г. 
Деякі особливості назофарингеальної карциноми в генетичному аспекті / О. Г. Плаксивий, І. В. Ластівка, Б. В. Петрюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 2. - С. 55-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Новоутворення носової частини глотки характеризуються різноманітністю морфологічних форм, що вирізняються за клінічним перебігом, гістогенезом, методами лікування та прогнозом. Носоглоткова карцинома виявляється частіше у віці 30 - 40 років, але може бути і у дітей. У дітей вона виявляється частіше, ніж інші епітеліальні злоякісні новоутворення, пік захворюваності припадає на вік від 10 до 16 років. Заключний діагноз встановлюють після хірургічної біопсії з наступним гістологічним дослідженням. Впровадження фіброскопії до клінічної онкології надало змогу розробити та втілити у практику цитологічні дослідження паралельно зі звичайним гістологічним дослідженням, а також використовувати одержаний матеріал для молекулярно-генетичного аналізу тканин носової частини глотки, що в свою чергу значно розширило діагностичні можливості морфологічних методів обстеження та дозволило покращити якість діагностики. Наявність злоякісної пухлини ідентичної локалізації та гістологічної структури у кровних родичів, з летальним наслідком у матері та сприятливим прогнозом у обох дітей, впродовж одного періоду раніше не спостерігалось у клінічній практиці авторів, не знайшли такого варіанта і під час огляду літератури. Також даний клінічний випадок може бути непрямим доказом етіологічної ролі вірусу Епштейна - Барр для недиференційованого раку носоглоткового типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського