РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стрельцова І. М. 
Зниження енергоємності руйнування гірських порід магнітно-гідрокавітаційним навантаженням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / І. М. Стрельцова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Розроблено новий енергозберігальний комбінований обертово-гідрокавітаційний спосіб руйнування гірських порід з магнітно-індукційним фокусування кавітаційного потоку. Знижено енергоємність руйнування на 11 % за допомогою внесення штучної дефектності від схлопування кавітаційних каверн і зниження питомої поверхневої енергії гірських порід для гнейсу з 43,0 Дж/м2 до 39,5 Дж/м2 та для граніту з 52,4 Дж/м2 до 48,7 Дж/м2. Розроблено дві математичні моделі, які відрізняються від відомих: питомої поверхневої енергії гірських порід та енергоємності руйнування гірських порід. Перша відрізняється тим, що враховує: магнітну індукцію, довжину дифузору різця кавітаційного, діаметр, масу структурних частинок гірських порід, їх питому теплоту плавлення та густину, друга - враховує питому поверхневу енергію. Адекватність моделей реальному процесу перевірено експериментально. Економічний ефект за впровадження запропонованого способу руйнування гірських порід в виробничих умовах ПрАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат" складає 22 тис. грн на рік. Термін окупності два місяці.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И131.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського