РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богдан М. М. 
Фізіологічне обгрунтування застосування комплексних добрив у посівах пшениці озимої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.12 / М. М. Богдан; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2016. - 23 c. - укp.

Вперше встановлено, що обробка рослин пшениці м'якої озимої комплексними добривами сприяє зростанню фериціанідвідновлювальної активності (ФВА), що супроводжується підвищенням АТФазної та пероксидазної активності тканин коренів як 14-добових рослин, так і рослин у фази кущіння та колосіння-цвітіння, що тісно корелює із зерновою продуктивністю пшениці та є показником розвитку її стійкості до несприятливих чинників довкілля. Доведено, що позакоренева обробка пшениці озимої комплексними добривами впливає на активність тканин коренів, змінюючи мембранний редокс-потенціал за ФВА зростання за збільшення інтенсивності поглинання К і Са, що супроводжується зростанням маси й активної площі поверхні коренів рослин. Виявлено, що позакореневе підживлення рослин пшениці озимої комплексними добривами сприяє підвищенню фотосинтетичної активності листків, фото- та темнового дихання рослин, що корелює зі збільшенням активної поверхні коренів і поліпшує ефективність використання основних елементів живлення рослинами пшениці - азоту, фосфору, калію та кальцію. Встановлено, що позакоренева обробка рослин пшениці озимої комплексними добривами у фазу виходу в трубку сприяє збільшенню кількості активного хлорофілу, що передає енергію збудження на реакційні центри, збагаченню фотохімічно активними комплексами ФС II та активуванню переносу електронів у електрон-транспортному ланцюзі, що покращує ефективність залучення енергії квантів світла у темнових фотохімічних процесах асиміляції вуглецю. Ефективність цього активування залежить від складу комплексних добрив і збалансованості за макро- та мікроелементами, зокрема за вмістом азоту, фосфору та калію. Вперше доведено, що обробка комплексними добривами сприяє зміні фітогормонального статусу рослин пшениці м'якої озимої у збільшення вмісту IOК за зменшеного вмісту АБК у коренях рослин. Встановлено, що позакореневе підживлення рослин комплексними добривами оздоровлює грунт, покращуючи його мікробіологічну активність за вмістом прототрофних мікроорганізмів, діазотрофів та олігонітрофілів. Доведено, що застосування комплексних добрив покращує структурні показники урожаю пшениці озимої, сприяючи підвищенню її зернової продуктивності та покращенню якості врожаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423516 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського